fbpx

Spray na koronawirusy.

Spray na koronawirusy.

Spray na koronawirusy.

Brzmi to niewiarygodnie, ale takie informacje dostałem właśnie z Valeo. Otóż prezentowany wam kilka tygodni temu preparat Clim Spray wypadł pozytywnie w testach na niszczenie koronawirusów i został uznany za środek wirusobójczy.

Informacją jestem zaskoczony bo przyznam, że pandemiczna sytuacja skłoniła mnie do wyważonych komentarzy na temat preparatu i wolałem przeciągnąć publikację oraz minimalizować skutki jego działania niż obiecać zbyt wiele.

Inna sprawa, że na etapie przygotowania do produkcji filmu ani ja ani Valeo nie byliśmy w posiadaniu informacji, które mogłyby sugerować tak zaawansowane działanie Clim Spray’a. Dzisiaj to już są potwierdzone wiadomości i wszyscy możemy skorzystać z obrony przed koronawirusem.

Jak bowiem oficjalnie komunikuje Valeo: ClimSpray atakuje źródło zakaźnego rozmnażania mikroorganizmów. Produkt Valeo jest certyfikowany i ma potwierdzone działanie w zwalczaniu koronawirusów i bakterii. Można nim skutecznie zdezynfekować wnętrze samochodu.

Dla przypomnienia, Clim Spray to taka bomba dezynfekcyjna, którą po prostu wstawiamy do kabiny auta – jak granat – i zatrzaskujemy drzwi a cyrkulacja powietrza w kabinie pracująca w zamkniętym obiegu robi swoje. Jak się teraz okazuje, czyni to nadzwyczaj skutecznie.

Szczegóły w video poniżej.

Blado w tym wszystkim wypada brat Spray’a: Clim Pur, który po prostu oczyszcza dolot powietrza do systemu wentylacji czyli tam gdzie ludzkie oko rzadko sięga. Zainteresowałem się nim na etapie badań nad działaniem Spray’a i tak Pur trafił w moje ręce.

Przygotowałem filmik na jego temat bo oba preparaty są bardzo przyjazne w użytkowaniu. Spray już opisałem – tutaj – zaś Pur natryskujemy z pomocą sprytnej dyszy umieszczonej na elastycznej rurce co ułatwia wprowadzenie jej w okolice gdzie powietrze jest zasysane do kabiny.

Na filmie profilaktycznie zaznaczam, że czasami warto z Purem udać się do mechanika, który fachowo wprowadzi dyszę do szczeliny wlotu powietrza do kabiny ale sprawdzałem sprawę w dwóch współczesnych autach i doprowadzenie wężyka z dyszą jest dziecinnie proste.

Działanie preparatu Spray jest natychmiast odczuwalne przez mocny zapach panujący w kabinie. Teraz już wiadomo, że ta siła ma swoje wyraźne uzasadnienie, skoro Spray nie tylko odświeża ale dosłownie odkaża kabinę nawet z koronawirusów. Z Pur sytuacja jest nieco inna, czuć świeżość, ale trzeba po prostu uwierzyć, że zrobił robotę i unicestwił zarazę.

Clim Spray i Pur kosztują po około 50 złotych każdy i razem stanowią sprytny zestaw dla kogoś, kto zamierza samodzielnie zdezynfekować wentylację (bo przecież nie tylko do użytkowników aut z klimatyzacją te produkty są skierowane) i kabinę swojego samochodu. Należy pamiętać, że Spray wymaga zamknięcia obiegu powietrza w kabinie a Pur wyjęcia filtra kabinowego aby działanie było w pełni skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *