fbpx

Nieprzewidywalna.

Nieprzewidywalna.

Nieprzewidywalna.

Mówią, że nie ma sensu przepowiadanie przyszłości, z pogodą włącznie. Okazuje się bowiem, że jedynym efektem takich działań może być tylko mniejsze lub większe minięcie się z rzeczywistością. Ta bowiem przechodzi zwykle wszelkie oczekiwania.

Mam na powyższą tezę dobry przykład i na czasie. Jakieś dwa lata temu wziąłem udział w facebookowym konkursie Valeo. Pytania były proste a nagrodę stanowił węglowy filtr kabinowy. Każdy wie, że taki filtr to wydatek około 70 złotych więc warto spróbować.

Spróbowałem i zostałem zaliczony z kilkoma innymi uczestnikami do udziału w wygranej. Tak się jednak złożyło, że nie mogli dobrać tego filtra i ostatecznie zaproponowali bakteriobójczy aerozol do odkażania kabiny samochodu.

Nagrodę przyjąłem i odstawiłem na półkę. Nie chciało mi się tematem zajmować. Niedawno pudełko z preparatem wpadło mi w ręce i uznałem, że sprawa nabrała niebywałej aktualności. Zwłaszcza w dobie powszechnego odkażania wszystkiego i wszystkich.

Clim Spray to preparat uzupełniający działanie Clim Pur. Pur służy do odkażania układu klimatyzacji a Spray do samej kabiny. Niby powinno się użyć obu dla pełnego zabezpieczenia, ale Pur zabija grzyb powstający w kanałach wentylacyjnych a Spray dezynfekuje tapicerkę.

Valeo, producent obu aerozoli, podszedł do sprawy w bardzo prosty sposób. Oba produkty skierował bezpośrednio do kierowców i odkażanie możemy przeprowadzić, za pomocą aerozoli, całkowicie we własnym zakresie.

Dezynfekcja kabiny to proces prosty. W pierwszej kolejności polega na posprzątaniu jej i odkurzeniu. Następnie ustawiamy najniższą temperaturę i najwyższą siłę nadmuchu klimatyzacji pamiętając o przełączeniu wentylacji w tryb obiegu zamkniętego, szczelnym zamknięciu okien i odsunięciu siedzenia pasażera.

Do tak przygotowanej kabiny wstawiamy w nogach pasażera puszkę z Clim Spray. Przed uruchomieniem energicznie nią wstrząsamy a ząbek rozpylacza blokujemy w pozycji pracy ciągłej. Aerozol pozostawiamy w aucie na kwadrans. W tym czasie wentylacja zasysa i rozprowadza preparat. Po skończeniu zabiegu należy porządnie wywietrzyć samochód.

Jak zrobi się nieco cieplej zamierzam wykonać całą procedurę w swoim samochodzie, wtedy opowiem wam jakie były moje wrażenia po zostosowaniu Clim Spray. 

Clim Spray kosztuje 28 złotych a Valeo zaleca stosowanie go co pół roku. Kiedy wziąć pod uwagę, że ozonowanie kabiny auta kosztuje obecnie od 50 do 100 złotych, ten preparat stanowi całkiem sensowną alternatywę.

Oba preparaty (Spray i Pur) spełniają wymogi Ministerstwa Zdrowia, posiadają certyfikaty dopuszczające do sprzedaży jako produkty biobójcze oraz są zgodne z normami EN1040, EN1275, EN1650, EN1276 i EN13697.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *