fbpx

Droga do spokoju.

Droga do spokoju.

Różnie można do tego celu dotrzeć, głównie poprzez eliminację czynników, które przysparzają nam kłopotów. W silniku samochodu, najlepiej zacząć od zaprowadzenia czystości a to załatwi nam zestaw preparatów Forte kupionych w sklepie Likonic.

Przez przeszło rok zachęcałem was do wykorzystania preparatów Forte w rozmaitych obszarach mechaniki samochodu, ale przede wszystkim do regularnego dbania o czystość silników z pomocą dedykowanego zestawu.

W jego skład wchodzą dwa preparaty wlewane do pełnego zbiornika benzyny, płukanka dodawana do starego oleju oraz preparat utrwalający działanie czyszczenia dolewany bezpośrednio do nowego, świeżo wymienionego oleju.

Zastosowanie zestawu jest dziecinnie proste. Przed zmianą oleju tankujemy auto do pełna, dodając od razu preparaty przeznaczone do paliwa a do oleju silnikowego płukankę. Na niej pokonujemy następnie 50 kilometrów z umiarkowanymi prędkościami. Chodzi o to by płukanka miała czas i warunki do popracowania nad złogami i wypłukania ich do miski olejowej.

Uwaga, płukanka ma pojemność 0.4 litra więc przed dodaniem upewniamy się, że w silniku jest na nią miejsce. Jeżeli bagnet wskazuje połowę lub mniej oleju, możemy ją spokojnie wlać.

Po zastosowaniu płukanki i pokonaniu wspomnianej trasy, co nie powinno nam zająć dłużej niż 40 minut, wjeżdżamy na (uprzednio umówione) stanowisko w warsztacie. Tam zlecamy wymianę oleju zaznaczając, że do nowego oleju należy dodać 0.4 litra kolejnego preparatu żeby czasem nie wypełnili silnika prawie po brzegi nowym olejem. Po zmianie oleju kontrolujemy poziom oleju, powinien być w ¾ wysokości bagnetu, i wyjeżdżamy.

Tak właśnie wygląda procedura czyszczenia silnika przy okazji zmiany oleju. Oczywiście, jeśli w silniku mamy ¾ bagnetu starego oleju to należy najpierw podjechać do mechanika żeby odciągnął trochę zużytego oleju i zrobił miejsce na płukankę.

Po czyszczeniu zapisujemy następną wymianę oleju za kolejne 15 tysięcy kilometrów. Zapiszmy też aktualne średnie zużycie paliwa i zresetujmy wskazanie komputera. To więcej niż pewne, że niedługo na wyświetlaczu pojawią się nowe, niższe wartości i warto to śledzić.

Zestaw do czyszczenia kupicie w sklepie Likonic Shop – tutaj. Koszt opisanego zestawu to 411,00 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *