fbpx

Pojęcie "majówki" jest im obce.

Puchary sportu motorowego nie znają pojęcia „majówki, więc 2-3 maja na Torze Kielce odbyła się II eliminacja Interia Drive Cup.

Początek maja to już tradycyjnie, w Polsce, okres masowego exodusu. Uciekamy do lasu, nad jeziora, w góry, za granicę. To bowiem ten czas, kiedy łączyć się da wiele dni wolnych od pracy w jeden, długi majowy weekend. Rekordzista może z tego układu wycisnąć spokojnie ponad tydzień wolnego.

Inaczej sprawy się mają w świecie sportu motorowego. Tutaj nikt nie ogląda się na możliwości leżenia nad basenem. Ba, jest to nawet niemile widziane. W zamian za wyrzeczenie się luksusów, liczyć można na wspaniałe towarzystwo, zapach benzyny i dobrze ustawione trasy wyścigów.

Majowy weekend Interia Drive Cup podzielono na dwa dni. W pierwszym skupić się można było na treningach i zabawie. W ramach treningu samochody pokonały tor z wykorzystaniem odcinka leśnego “do góry”. Gdy Tor Kielce był jeszcze pełnowartościowym torem wyścigowym był to kierunek “pod prąd”. Jednak dzięki takiemu ustawieniu ma walory wyścigu górskiego. Następnie kierowcy pojechali też cały dostępny odcinek toru “w dół”.

W przerwie nowość: wyścig na dochodzenie po owalu przy depo toru. Długa trasa w stylu Indy pozwalała na naprawdę szybką jazdę (najszybsi mieli średnią powyżej 130 km/h), a ponieważ start zawodników następował po przeciwnych stronach toru, można była obserwować,  który jest szybszy.

W dniu zawodów zaplanowano sześć przejazdów na czas plus dwa zapoznawcze. W sumie prawie 20 minut ścigania się na najwyższych obrotach. Tego dnia pogoda była łaskawa i udało się rozegrać zawody  bardzo sprawnie. Najszybszym zawodnikiem na torze był Mariusz Zieliński na Mitsubishi Lancer.

W tym samym czasie, co eliminacje IDC, w niedalekiej Sielpi odbywał się zlot Dobre Bo Włoskie i Lancia Klubu Polska. Z tej okazji zorganizowano też Italian Track Day. 

Rozegrano także Puchar Pań (wystartowało ich aż 7), Toyota Cup, Mini Challenge i Honda Cup.

Wszystkie wyniki znajdziecie na www.drivecup.pl

Następna eliminacja odbędzie się 8 czerwca na… uwaga, uwaga, Torze Słomczyn.

Zdjęcia: Studio Rakieta, Rafał Roguski i ForzaItalia.