fbpx

mordercze proste.

W dniach 6-7 lipca odbyła się III runda Liqui Moly Classicauto Cup 2019 w Białej Podlaskiej. Próba rozegrana na  terenie dawnego lotniska wojskowego pozwoliła wytyczyć rekordowo długi aż 7 kilometrowy odcinek!

Track Day Biała Podlaska 2019 to najdłuższy odcinek w historii Classicauto Cup. Swoją charakterystyką najbardziej przypominał rajdowy odcinek specjalny rozgrywany w całości po bardzo przyczepnej i równej nawierzchni asfaltowo-betonowej. Tak długa próba pozwalała ustawić niezwykle ciekawą technicznie trasę. Od ciasnych zakrętów z długim nawrotem prowadzących przez las, po szybkie partie oraz łuki wytyczone na asfaltowych pasach startowych dawnego lotniska. Zakręty przeplatane były prostymi, na których w bezpiecznych warunkach można było osiągnąć wysokie prędkości. W ramach zawodów uczestnicy tradycyjnie pokonali dwa przejazdy zapoznawcze
i sześć na czas. Sumarycznie dało to przejechanych 56 km i średnią czasu przejazdu wszystkich prób sportowych wynoszącą ponad 30 minut!

W niedzielny poranek podczas przejazdów zapoznawczych zaczął padać deszcz i taka pogoda utrzymywała się do południa. Szybko jednak wyszło słońce i trzy kolejne odcinki były rozgrywane po całkowicie suchej i przyczepnej nawierzchni. Zmienne warunki pogodowe były dodatkową atrakcją długiej i wymagającej technicznie próby sportowej.

Najszybszy na tej trasie, podobnie jak w Modlinie był Maki w Mitsubishi Lancer EVO 9. Czteronapędowe auto znacznie wyprzedziło kierowców tylnonapędowych BMW: Janka Biskupskiego w BMW M3 oraz Pablosa w BMW M2.

W Białej Podlaskiej Piotr Dąbrowski – startujący wyczynowo w latach ’70 wygrał Puchar Legend KronikaRajdow.pl za kierownicą Opla Astry GSi. Zacięty pojedynek Polsko-Czechosłowacki toczył się w Pucharze KDL 125pe®, pomiędzy kierowcami dwóch Fiatów 125p oraz dwóch aut marki Skoda 120S. Batalię wygrał Bartłomiej Śwink w czerwonym Fiacie 125p.

Pięciu zawodników rywalizowało w Pucharze BMW Classic, z których najszybszy był Marcin Pętlak w BMW E30 318 is. Już po raz trzeci w tym sezonie Błażej Wypyski w Volvo 850 T5 wygrał Puchar Volvo Car Poland. Czarna Alfa Romeo 33 Sport Wagon znana z widowiskowej jazdy zwyciężyła w pucharze dedykowanym dla włoskich samochodów – Pucharze Forzaitalia.pl. Kornel Górniak w białej Maździe RX-8 jako jedyny zgłosił się do Pucharu Mazda Gołębiewscy.

Szczegółowe wyniki III rundy Liqui Moly Classicauto Cup – Biała Podlaska znajdują się na stronie: http://classicautocup.pl

Następna, IV runda Liqui Moly Classicauto Cup: Moto Park Ułęż, odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia.

Tekst i zdjęcią: Kuba Żołędowski