fbpx

Mogło się skończyć w basenie.

Weekend 25-26 maja był w tym roku bardzo emocjonujący. Tradycyjnie, wszyscy świętowaliśmy Dzień Mamy, ale wielu z nas zdecydowało się również pójść na Eurowybory.

Do tego wszystkiego, przynajmniej dla zainteresowanego grona, doszła eliminacja CA Cup na zlokalizowanym pod Radomiem Torze Jastrząb. W tygodniu poprzedzającym imprezę, wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie o to, na jakim sprzęcie przyjdzie jechać w zawodach. I nie chodziło tu o rodzaj opon czy tzw. nastawy zawieszeń. Nie dla nas rozterki Roberta Kubicy, który przecież też męczył się (ale z coraz większym efektem) na ulicach Monako. W Polsce jedyną alternatywą jawił się ponton, wszak monsunowe wprost opady deszczu sprawiły, że po ulicach polskich miast można było tylko pływać. Do niektórych miejscowości zaś nie dało się dotrzeć inaczej, jak łódką.

Na szczęście, chmury się w końcu przetarły, na niebo wyszło wspaniałe słońce, opony deszczowe poszły w kąt a na rozgrzany asfalt znowu wyjechali zawodnicy poszczególnych pucharów. Zestawienie wyników tradycyjnie – tutaj. O tym, jak wyglądała stawka i rywalizacja, niech przemówią zdjęcia autorstwa Kuby Żołędowskiego.