fbpx

Jaroszewicz znów na torze.

Jaroszewicz znów na torze.

Jaroszewicz znów na torze.

W dniach 18-19 października odbyła się finałowa V runda Liqui Moly Classicauto Cup 2019 na Torze Kielce w Miedzianej Górze.  To najstarszy w Polsce profesjonalny tor wyścigowy, podzielony na dwie sekcje, z najciekawszą górską partią przebiegającą przez  las.

Jesienna runda była prawdziwym świętem klasycznej motoryzacji. Wspaniała atmosfera oraz pogoda niemalże wakacyjna z temperaturą przekraczającą 20 stopni, ściągnęła wielu kibiców, którzy spędzili sobotę oglądając zmagania z tarasu widokowego w historycznym budynku na torze. Zawody swoją obecnością zaszczycił Andrzej Jaroszewicz – legendarny kierowca rajdowy, zdobywca tytułu wicemistrza Europy z 1975 roku oraz pierwszy w historii Polak, który prowadził bolid F1! Jaroszewicz w przerwie obiadowej wykonał kilka przejazdów pokazowych rajdową Alfą Romeo 1750 GTV oraz chętnie rozdawał autografy.

Wielki finał na Torze Kielce zadecydował o wynikach końcowych sezonu 2019, gdzie w wielu klasach oraz Pucharach klasyfikacyjnych o podium miało szansę kilku uczestników. Zacięta rywalizacja toczyła się do ostatnich metrów szóstego przejazdu na czas. Tytuł najbardziej charyzmatycznego auta w kategorii Oldtimer Sport otrzymała wyścigowa Škoda 130 RS – Jacka Jakubowskiego, a w kategorii  Oldtimer Classic rzadko już spotykane Renault 5 GT – Jacka Ratyńskiego.

Najszybszą kobietą w Pucharze Pań Shiny Garage była Kinga Łukaszuk w Hondzie Civic. Pięciu zawodników wystartowało w Pucharze Legend KronikaRajdow.pl, z których najszybszy okazał się Piotr Dąbrowski w Oplu Astrze GSi. Aż osiem samochodów wyprodukowanych w dawnym bloku wschodnim wystartowało w Pucharze Krajów DL 125pe®. Bezkonkurencyjny okazał się Rafał Winiarski w rajdowym Fiacie 125p z wyczynowym silnikiem dwuwałkowym oraz oryginalną kłową skrzynią biegów Colotti. W Pucharze BMW Classic rywalizowało siedem aut, z których najszybszy był Krzysztof Niebrzydowski w BMW E36. W Pucharze Volvo Car Poland startowały trzy Volvo, ale nie było mocnych na Błażeja Wypyskiego w Volvo 850 T5, który wygrał po raz czwarty w tym sezonie. W Pucharze ForzaItalia.pl zwyciężył Herbie w czarnej Alfie Romeo 155 umacniając się na pozycji w klasyfikacji rocznej.

 Szczegółowe wyniki V rundy Liqui Moly Classicauto Cup – Tor Kielce znajdują się na stronie: http://classicautocup.pl

Tekst i zdjęcia: Kuba Żołędowski/KronikaRajdów.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *