fbpx

6 kwietnia rusza interia drive cup

Już w kwietniu rusza drugi sezon Interia Drive Cup – jednego z największych w Polsce cykli zawodów samochodowych dla kierowców amatorów. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział w sumie aż 296 uczestników i jest szansa pobić ten rekord. Pierwsza z eliminacji odbędzie się już 6 kwietnia na Torze Modlin.

Dla tych, którzy nie mieli okazji poznać jeszcze cyklu Interia Drive Cup, krótkie przypomnienie. To zawody samochodowe dla bardziej i mniej doświadczonych kierowców. W imprezie udział mogą wziąć posiadacze aut klasycznych i zabytkowych, youngtimerów oraz samochodów współczesnych. Każdy startuje w oddzielnej grupie wiekowej (70, 80, 90 lub 21), a więc szanse na wygraną są wyrównane, a przekrój startujących samochodów imponujący. Co więcej organizatorzy wprowadzili także podział na samochody zmodyfikowane do sportu (Performance) i seryjne (Original), żeby dodatkowo zachęcić do startu kierowców klasyków.

Zwycięzcą sezonu 2018 w klasyfikacji generalnej został Hubert Matusiak. Jazda na BMW E36 (90 Performance 3000) zapewniła mu pierwsze miejsce. „Ubiegły sezon uważam za bardzo dobry. Świetnie przygotowany samochód, który zawsze dojeżdżał do mety i wynik sportowy też nie najgorszy. W przyszłym sezonie mam plan znów świetnie się bawić. Interia Drive Cup na tle podobnych imprez typu trackday wyróżnia się klimatem i bardzo dobrą atmosferą, która zachęca do spotykania się z zawodnikami na kolejnych rundach. IDC jest ligą wyścigową dla wszystkich od zupełnie początkujących po w pełni przygotowanych i świadomych zawodników.” – podsumowuje Hubert Matusiak.

W roku 2019 na dodatkową rywalizację w ramach swoich pucharów mogą liczyć także posiadacze i użytkownicy MINI, Toyot oraz Hond. Wszystkie regulaminy dostępne są już na stronie organizatora: www.drivecup.pl. Standardowo podczas Interia Drive Cup przewidziana jest jeszcze ciekawa atrakcja dla Pań, które nie tylko ścigają się ze wszystkimi w odpowiednich grupach i klasach, lecz także posiadają oddzielną klasyfikację w ramach Pucharu Pań.

W tym roku zaplanowanych jest sześć eliminacji, które odbędą się na największych obiektach motorsportowych w Polsce, w tym dwukrotnie na Torze Modlin oraz Torze Kielce jak również w Moto Parku Ułęż i po raz pierwszy także na Autodromie Słomczyn. Co więcej dla osób zainteresowanych turystyką samochodową, 25 maja zaplanowany jest Rajd Turystyczny, podczas którego odbywa się także zbiórka charytatywna dla potrzebujących dzieci z województwa małopolskiego.

Tegoroczny kalendarz wygląda następująco:

Tor Modlin – 6 kwietnia;

Tor Kielce – 2-3 maja;

Autodrom Słomczyn – 8 czerwca;

Tor Kielce – 7 września;

Moto Park Ułęż – 12 października;

Tor Modlin – 9 listopada.

Czy warto startować? Wątpliwości w tym zakresie pomoże rozwiać jeden z uczestników, który z cyklem związany jest od samego początku i aktualnie współtworzy jego część jako promotor MINI Challenge: „Gdy zapisywałem się na zawody pierwszy raz wszystko wydawało mi się bardzo skomplikowane. To co mnie urzekło najbardziej to ogromna otwartość i wsparcie ze strony samych organizatorów, jak również innych kierowców, którzy pomogli mi wszystko zrozumieć i wprowadzili w świat motorsportu. Interia Drive Cup to zawody dosłownie dla wszystkich. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna, bez obaw – może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kierowców, bo tak to po prostu tutaj działa. Tutaj liczy się talent, a sprzęt tylko pomaga kierowcy wygrać. Nie ma miejsca na nieuczciwe zagrywki. Tor i wyścigi to najlepsze miejsce na sprawdzenie swoich umiejętności – nie ważne czy na co dzień jesteś taksówkarzem, lekarzem, prowadzisz swój biznes, czy zajmujesz wysokie stanowisko w korpo – sprawdź się i przekonaj, że też możesz zostać mistrzem!” – podsumowuje Radosław Wojdyna, promotor MINI Challenge, w cyklu startujący na MINI Cooper R50.

Zatem serdecznie zapraszamy na pierwszą eliminację Interia Drive Cup już 6 kwietnia na Torze Modlin. Kalendarz zawodów oraz zapisy i regulaminy dostępne są na stronie www.drivecup.pl. Warto także śledzić profil @wyscigiklasykow na Facebooku.