fbpx

Klasyczne spotkania na torze.

Likonic.pl to strona internetowa gromadząca miłośników klasycznej motoryzacji. Stanowi rozwinięcie publikowanego od 2012 roku bloga i wydawana jest w języku polskim, z udziałem treści po angielsku, i obejmuje przegląd samochodowych ofert dostępnych aktualnie na rynku, relacje z imprez sportowych i wystaw klasyków oraz zestawienie informacji technicznych. Autorem strony jest dziennikarz motoryzacyjny Marcin Suszczewski, który pracę zaczął w tygodniku „Motor” w roku 1990.

Tak długi związek ze światem motoryzacji, nauczył Marcina tego, że samochody nie żyją bez ludzi i vice versa. Dlatego formułę strony internetowej postanowił rozszerzyć też o spotkania na żywo ludzi i samochodów. Z kolei wiadomo, że dla wszystkich chętnych poznać możliwości sportowe samochodów, nie ma jak spotkanie z kierowcą rajdowym czy pilotem z prawdziwego zdarzenia. Takie spotkanie nie tylko podnosi atrakcyjność rywalizacji ale przede wszystkim motywuje do stawiania sobie własnych, motorsportowych granic.

Użytkownicy starszych samochodów nie zawsze mają czas i budżet a przede wszystkim chęci do angażowania się w formuły sportowe proponowane na rynku. Bywa, że zamiast uczestnictwa w takich stricte sportowych zmaganiach wolą przekonać się, co ich klasyk potrafi i jak jeździ ale bez presji rywalizacji. Właściciele takich klasyków chętnie też angażują się w rozmowy o motoryzacji, jej historii i legendach sportu samochodowego. Rally Legends Master Class to dla nich okazja do spróbowania wszystkich dań z takiego menu w trakcie jednego dnia.

W ramach Rally Legends Master Class proponujemy spotkania z instruktorami jazdy sportowej, historią motoryzacji i legendami motorsportu. W trakcie spotkania, porozmawiamy o specyfice konstrukcji starszych samochodów, z uwzględnieniem ciekawostek dotyczących zgromadzonych na daną okazję pojazdów. Pomówimy o ich zawieszeniach, przeniesieniu napędu, układach kierowniczych i hamulcach. Jeśli to będzie możliwe, opowiemy trochę o ich rajdowej historii i o tym, jak starszy samochód sprawdza się w dynamicznej jeździe i na co może realnie liczyć jego właściciel.

Rally Legends Master Class będzie też okazją do spotkania z legendami rajdów. Sportowa jazda samochodem to bowiem jedno, a przeżywanie spotkania z ludźmi, którzy na takiej jeździe zbudowali swoją całą karierę, to zupełnie co innego. Przy kawie i smacznym poczęstunku, zgromadzeni goście poznają zaproszone z tej okazji legendy polskich rajdów i kierowców wyścigowych, którzy w moderowanej rozmowie, podzielą się swoją historią i anegdotami.

Spotkania przewidziane są dla grup do 12 samochodów. Chcemy zagwarantować możliwość efektywnego wykorzystania czasu na torze ale również kameralnej atmosfery i bezpośredniego kontaktu. Zapewniamy obecność instruktorów, interesujących rozmówców i doskonałych warunków do wypróbowania swojego klasyka na torze oraz spędzenia czasu na rozmowie i degustacji smakołyków. Master Class to połączenie techniki jazdy ze sztuką konwersacji. To także sposób na ożywienie rajdowych legend i poznanie swoich samochodowych bohaterów na żywo.

Przewidujemy udział dwóch lub trzech partnerów dla Master Class. W ramach spotkania na torze, przywilejem partnera będzie możliwość kontaktu z entuzjastami klasycznej motoryzacji oraz dotarcie do nich z ofertą handlową.

Zainteresowanych zapraszam do korespondencji mailowej: marcin.suszczewski@likonic.pl z dopiskiem “MasterClass”