fbpx

Widok z Tumskiego Wzgórza.

W pierwszy weekend czerwca odbyła się w Płocku szesnasta już edycja imprezy „Mercedesem po Wiśle Classic Days”, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń miasta.

Maciej Kulas – pomysłodawca i organizator „Mercedesem po Wiśle” – wpadł na pomysł, aby tym razem samochody były pokazywane na Tumskim Wzgórzu. Popularne Tumy zaroiły się zatem w sobotę od wyjątkowych modeli Mercedesa.  W scenerii Bazyliki Katedralnej i zieleni kasztanowców, samochody robiły duże wrażenie. 

W sobotę 1 czerwca bardzo wielu pasjonatów klasycznej motoryzacji przyszło podziwiać doskonale zachowane pojazdy. Szczególnie wyróżniały się Mercedesy klasy G z różnych okresów produkcji – było ich aż 10 sztuk. O podniebienia uczestników „Mercedesem po Wiśle” zadbała restauracja Mostowa Gastro & More. Pierwszy dzień imprezy zakończył się wieczorną galą na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

Niedziela to z kolei spotkanie uczestników na Bulwarach Wiślanych, wspólny piknik i grupowe zdjęcie oraz sesje fotograficzne z Wisłą w tle. W Płocku w pierwszy weekend czerwca można było podziwiać Mercedesa 170 W15 kabriolet C z roku 1934, co było polską premierą tego egzemplarza. Wśród Mercedesów G-klasa z różnych okresów 40-letniej produkcji wyróżniał się model 230GE G-Classic z limitowanej edycji 300 egzemplarzy wyprodukowanych na 10-lecie w roku 1989, który nosi numer 223.

 

Foto: Dominik Dziecinny i Jerzy Szablewski

Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl

Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle