fbpx

topacz najechany jaguarami.

IX edycja imprezy MotoClassic Wrocław (Zlot Pojazdów Zabytkowych z lat 1886 – 1990) odbędzie się w dniach 17 – 18 sierpnia 2019 w Zamku Topacz koło Wrocławia. Gośćmi specjalnymi imprezy będą członkowie holenderskiego klubu Jaguar Daimler Club Holland, w sumie 35 załóg.

Klub Zabytkowych Mercedesów Polska wspierany przez Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Grupa Wróbel zaprezentuje swoje najpiękniejsze i najstarsze pojazdy na dziedzińcu Zamku Topacz oraz w drugiej specjalnie do tego przygotowanej strefie. To będzie pierwsza tak szeroka i przekrojowa prezentacja pojazdów Klubu Zabytkowych Mercedesów w Zamku Topacz i z pewnością pojawi się kilka wyjątkowych egzemplarzy klasycznych modeli tej marki.

Imprezę MotoClassic Wrocław, która odbywa się pod Patronatem Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka, otworzy parada zabytkowych pojazdów, które przejadą ulicami Wrocławia w piątek 16 sierpnia. Na trasie parady znajdzie się Wrocławski Rynek oraz Tor Wyścigów Konnych Partynice, który zadedykował imprezie MotoClassic Wrocław specjalny dzień wyścigowy tj. niedzielę 18 sierpnia.

Zanim o tegorocznej edycji, zobaczmy jak było w Topaczu rok temu.

Dziewiąta edycja imprezy MotoClassic Wrocław odbędzie się w dniach 17 i 18 sierpnia. Z miłości do motoryzacji, zarówno tej zabytkowej jak i współczesnej, będzie można odbyć spacer po 50 hektarowym terenie Zamku Topacz, na którym prezentowane będą klasyczne i pięknie odrestaurowane pojazdy z lat 1886 – 1990 oraz ich współcześni następcy. W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław będzie można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Jaguar, Land Rover,Lexus, BMW czy Mercedes.

Prezentacji zabytkowych pojazdów na dwóch scenach towarzyszyć będą atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Wśród prowadzących imprezę pojawią się Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Mateusz Stworzewicz, Błażej Żuławski, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

Motoryzacyjny piknik retro, nawiązujący do świetnych tradycji Classic Days w Zamku Dyck zapowiada się bardzo ciekawie.

W sobotę będzie można podziwiać ponad 35 pojazdów marki Jaguar i Daimler, które przyjadą już w piątek do Zamku Topacz, reprezentując Jaguar Daimler Club Holland. To klub zrzeszający ponad 2.000 fanów marki, który działa na terenie Holandii od ponad 40 lat. Jego członkowie co rok organizują dwutygodniowy przejazd do interesującego kraju w obrębie Europy. W roku ubiegłym odwiedzili Szkocję, a w tym roku wybór padł na Polskę. Impreza MotoClassic Wrocław będzie finałem ich podróży, w trakcie której planują odwiedzić również Zakopane, Wieliczkę i Kraków. Trasa, którą pokonają na kołach obejmie ponad 2.000km, a towarzyszyć im będzie specjalny team techniczny, który zadba o dobrą kondycję pojazdów w trakcie podróży.

W niedzielę miejsce gości z Holandii przejmie Pagoda SL Klub Polska, którego członkowie pojawią się na terenie Zamku Topacz w ilości ponad 25 pojazdów.

Tegoroczna edycja imprezy przyniesie niewątpliwie moc niezapomnianych wrażeń fanom marki Mercedes. Po raz pierwszy w imprezie MotoClassic Wrocław weźmie udział Klub Zabytkowych Mercedesów, który jest pełnoprawnym członkiem Mercedes-Benz Classic Club Management (wcześniej Mercedes-Benz Classic Car Club International). Zdradzimy tylko, że jest to jeden z największych klubów klasycznej motoryzacji w Polsce, zrzeszający właścicieli pojazdów spod znaku gwiazdy, a jego członkowie są w posiadaniu niezwykle rzadkich i jednych z najstarszych klasyków tej marki. Będzie można je podziwiać zarówno w sobotę jak i w niedzielę na dziedzińcu Zamku Topacz oraz w drugiej, specjalnie do tego przygotowanej strefie imprezy. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Ponownie do Zamku Topacz powrócą, zabytkowe sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym z pewnością zwrócą na siebie uwagę. W ramach tegorocznej edycji będzie można podziwiać min. Bugatti T13  Brescia z 1922 roku z Czech, Bugatti T40 z 1928 roku z Polski oraz Bugatti T43 z Austrii.

Casual Car Club będzie również obecny na dziedzińcu Zamku Topacz, a jego członkowie na okoliczność przyjazdu z Warszawy zorganizowali ponownie specjalny rajd by dotrzeć wspólnie na tegoroczną edycję MotoClassic Wrocław. W ramach ekspozycji będzie można podziwiać min. Bentley’a z 1936 roku, którym załoga w składzie Tessa van Arkel i Paul van Arkel brali udział w tegorocznej edycji Mille Miglia w ramach zespołu Perlage Team.

Swoją obecność potwierdził również Rolls-Royce Enthusiats’ Club Poland, który zaprezentuje wspaniałe klasyczne pojazdy tej marki w obrębie dziedzińca głównego Zamku Topacz.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzony zostanie na dwóch scenach w sobotę 17 sierpnia Konkurs Elegancji, w trakcie którego jury oceniać będzie stopień odrestaurowania pojazdu oraz przygotowanie kostiumów z epoki, w których będzie prezentować się załoga. Nagrodę główną konkursu w postaci luksusowego zegarka ze specjalnym grawerem ufundował jego mecenas czyli firma Frederique Constant.

Sportowych emocji w trakcie trwania imprezy dostarczą próby sprawnościowe zabytkowych pojazdów przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym. Pod okiem sędziego Polskiego Związku Motorowego Jacka Bluma uczestnicy zlotu będą brali udział w konkurencji przejazdu na regularność, walcząc o trofea i miejsca na podium.

Rozdanie nagród w obu konkurencjach odbędzie się na scenie w niedzielę 18 sierpnia.

Bilety: dostępne w sprzedaży online za pośrednictwem serwisu EBilet.pl oraz w dniach trwania imprezy na terenie Zamku Topacz

 

www.motoclassicwroclaw.pl

https://www.facebook.com/MotoClassicWroclaw