fbpx

Likonic medialnym partnerem
Rajdu Replica&Classic.

Rajd Replica&Classic to pierwsze wydarzenie w historii, którego Likonic został partnerem medialnym. Blog „Wyszukane Samochody” nigdy nie wchodził w takie patronaty, ale teraz nastąpiła zmiana.

Rajd dedykowany jest klasycznym samochodom, klasycznym rajdówkom, replikom historycznych rajdówek, ale też i innym samochodom, których właściciele mieliby ochotę wystartować w rajdzie. Udział w wydarzeniu nie wymaga bowiem posiadania licencji rajdowych i wyścigowych.

Próby sportowe są zaplanowane w taki sposób, by były bezpieczne dla klasycznych aut, ale dały też satysfakcję kierowcom samochodów sportowych. Impreza odbędzie się 24 sierpnia, chociaż Marian Bublewicz świętowałby swoje 69. urodziny dopiero dzień później, 25 sierpnia.

Trasa rajdu to około 130 km kameralnymi drogami Warmii i Mazur. Załogi zaliczą po drodze sześć prób sportowych (każda nie będzie przekraczać 1000 m) – dwie będą zlokalizowane na pasie startowym lotniska na Dajtkach w Olsztynie (nawierzchnia asfaltowa), zaś kolejne cztery na terenach wokół hal Expo Mazury w Ostródzie (nawierzchnia kostka polbruk). Trasy dojazdowe załogi pokonają w formule na regularność.

Start i meta rajdu zaplanowane są przy budynku po zajezdni trolejbusowej obok Muzeum Nowoczesności. Przed startem i w trakcie rajdu, w hali wystawienniczej zajezdni trolejbusowej będzie wystawa poświęcona pamięci Mariana Bublewicza.

Poniżej  regulamin rajdu, harmonogram czasowy oraz szczegóły.
Replica_regulamin (klik)