fbpx

Defender „Last Overland”.

Defender „Last Overland”.

Mało piszę tu o nowych samochodach. Ten jest jednak specjalny. Po pierwsze, nikt go jeszcze nie widział, po drugie, wyjedzie naprzeciw swojemu imiennikowi i dziadkowi, który za kilka dni kończy podróż powrotną z Singapuru do Wielkiej Brytanii.

O wyprawie Last Overland pisałem już – tutaj – a regularne raporty z trasy publikowałem w dziale „English” – tutaj. Przez ostatnie miesiące, ponad 60 letni Land Rover i towarzyszące mu Defendery, przemierzyli ponad 10 tysięcy mil w poszukiwaniu śladów przygody sprzed lat.

Bo to właśnie tą drogą, z Londynu do Azji, podróżowała 63 lata temu, grupa śmiałków, a z nimi Tim Slessor, żyjący do dziś uczestnik oryginalnej wyprawy i dobry duch tegorocznej trasy. Warto wspomnieć, że wszystkie te lata, Land Rover spędził na Wyspie Świętej Heleny.

Dopiero kilka lat temu, natrafił na niego wielbiciel marki i specjalista odbudowy klasycznych brytyjskich terenówek, Adam Benett. To on prowadzi odrodzonego Overlanda w powrotnej trasie. Właśnie z nim, oraz filmowcem Alexem Bescobym, który całość wyprawy sfilmował, będzie można spotkać się już 14 grudnia w porcie promowym w Folkestone.

W powitaniu wezmą udział setki landroverowców z Wielkiej Brytanii i Europy. Stary LR jest wiwatowany wszędzie, gdzie pojawia się ekipa Last Overland. Szykuje się więc wielkie party i na pewno nikt nie wyjedzie z Folkestone rozczarowany.

Land Rover wykorzystał to spotkanie do zaprezentowania specjalnej wersji „Last Overland”. Nic o niej, oficjalnie, nie wiadomo, ale zdziwiłbym się gdyby ten egzemplarz pokazał się na miejscu w kolorze innym, niż niebieski.

Zobaczymy, jak będzie. Land Rover Polska obiecał przesłać mnóstwo zdjęć z imprezy i wtedy, na pewno, je opublikuję. Kto natomiast może, zapraszam do uczestnictwa na żywo. Chyba, że kogoś niesie 12 grudnia do Brukseli, wtedy zobaczy klasyka na wystawie „So British” na Expo Autoworld.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *