fbpx

Wietrzenie 2020.

Wietrzenie 2020.

Wietrzenie 2020.

Jakiś czas temu namawiałem was do odwiedzin profilu Likonic na Patronite – tutaj. W deklaracjach dla przyszłych patronów (czyli was) nie brakowało nakładów na reportaże i relacje. Cóż, tych chwilowo nie da się wykonać, ale nakręcić filmik to już owszem.

Postanowiłem zatem zorganizować się do takich mini produkcji. Do współpracy wciągnąłem kolegę Macieja Gradkowskiego, którego poznałem przy okazji realizacji odcinków cyklu „Higiena Silnika” i ustaliliśmy, że ruszamy.

W ramach pierwszej realizacji udałem się do hal FSO aby odebrać z zimowej przechowalni śpiące tam Autobianchi. Żeby jednak nie zabrakło treści dydaktycznej, połączyłem ten wyjazd i pierwsze tankowanie z zastosowaniem chemii samochodowej – preparatu do paliwa.

Dodam tylko, że zastosowany preparat wypiera wodę ze zbiornika paliwa (ważne po dłuższym postoju), ale przede wszystkim czyści przewody paliwowe i dysze gaźnika. Jednym słowem, to taki pierwszy ożywczy łyk czystości po dłuższym postoju. Pozimowe spa 😉.

Chętnie wysłucham waszych komentarzy aby je potem wdrożyć w kolejnych produkcjach, których mam już kilka w planach. Na początek skupię się na obsłudze i drobiazgach, ale obiecuję nie zanudzić wyłącznie techniką. Na pewno gdzieś się wybierzemy jak już odpuszczą regulacje walki z wirusem.

Zapraszam do oglądania i namawiam do wsparcia na Patronite.

2 komentarzy

Fajnie wyszło..!
A z dodatków to stosowałem Archoil AR9100… do oleju.. Odczucia mocno subiektywne.. wydaje się, że obniżał temperaturę silnika przy pracy na wyzszych obrotach patrząc po odczytach komputera pokładowego..

Tutaj to tylko dodatek do benzyny żeby przesmarować i przeczyścić. Dodatek do oleju jest w planach, ale to po wymianie ;). W końcu raz do roku obowiązkowo, niezależnie od przebiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *