fbpx

Pozdrowienia ze ścianki.

Pozdrowienia ze ścianki.

Pozdrowienia ze ścianki.

Miło mi poinformować, że w dniu 49 urodzin, dokładnie 14 lutego, wypada termin mojego debiutu na wielkim ekranie. Żeby być bardziej precyzyjnym dodam, że nie debiutuję sam. Będzie ze mną Y10.

Już o tym pisałem, ale pewnie zignorowaliście sprawę. Tymczasem Autobianchi zostało poproszone o odegranie epizodu (ale Zawierucha u Tarantino tez nie zagrał w końcu głównej roli) w kultowej a zarazem pierwszej tak dużej produkcji telewizji TVP. Występujemy w scenie pod akademikiem. My jedziemy, po drodze mijamy głównego bohatera na MZ-ce i za chwilę parkujemy. Następnie ja wychodzę, zamykam drzwiczki na klucz i… wychodzę z kadru.

„Zenek” to opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia. Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat osiemdziesiątych. W karierze muzycznej wspiera go wujek – zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Kazik, jego najbliższy przyjaciel i romskie środowisko, w którym wzrastał Martyniuk kształtują jego muzyczny styl. W roli młodego Zenona Martyniuka wystąpił Jakub Zając, a dorosłego – Krzysztof Czeczot. Żonę piosenkarza zagrała Klara Bielawka. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a autorem scenariusza – Marta Hryniak.

Nie wiem czy zostanę zaproszony na premierę, ale gdyby tak było to spodziewajcie się kolejnej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *