fbpx

Jak tam u was?

Jak tam u was?

Święta, choinka i… wiadomo, prezenty. Niby nikt na nie specjalnie nie czeka, na nikim nie robią wrażenia, ale jednak ten czas bez nich jest jakiś niepełny. Dlatego mam nadzieję, że zadbaliście o swoich bliskich i coś dla każdego przygotowaliście.

Święta to jednak również czas niespodzianek, trochę jak Walentynki kiedy myślisz, że nikt cię nie pragnie a zaadresowana kartka każe zmienić ten tok myślenia. Mnie to w tym roku spotkało i przyznaję, że to była bardzo miła sytuacja.

Doszło do niej trochę w konsekwencji splotu tegorocznych wydarzeń. Otóż w styczniu 2020 odnalazłem tekst o polskim malarzu, który oddał na płótnie swoją wizję Morgana a marka tak polubiła tę pracę, że podała sprawę dalej, na cały świat.

Zainteresowałem się młodym polskim artystą i udało mi się dotrzeć do Jakuba Napieraja. Po opublikowaniu historii z Morganem – tutaj – zaproponowałem Jakubowi krótki wywiad. Chciałem poznać jego inspiracje, zrozumieć wybór niebanalnego stylu malowania.

Wywiad przeprowadziliśmy, dość sprawnie się ukazał – tutaj – i sprawa pewnie nie miałaby dalszego ciągu gdyby nie pojawienie się pomysłu wydrukowania wywiadu w popularnym magazynie „Menadżer Floty”, co pozwoliło pracom Napieraja dotrzeć do szerokiej publiki.

Miło nam się wymieniało później uwagi i kolejne inspiracje aż nagle nadszedł grudzień i kurier wpadł do domu z przesyłką z pracowni Jakuba. Jakież było moje zdziwienie gdy… a nie, nie napiszę więcej bo dalszy ciąg zobaczycie na filmikach. Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *