fbpx

Fiat nie tylko na prąd.

Fiat nie tylko na prąd.

Salon samochodowy w Genewie odwołano z powodu epidemii, ale producenci samochodów i tak pokazali wszystkie modele, które mieli w planach zaprezentować światu w Szwajcarii. Fiat pokazał nową „Pięćsetkę”, w pełni elektryczną.

Ta nowa „500” bardzo ładnie się prezentuje i jest około dwa razy większa od oryginalnego modelu, ale aktualny Fiat zachował charakterystyczną linię oryginału. Niestety nie ma z nim wiele wspólnego mechanicznie bo stare Cinquecento popijało oktany a nowe volty.

Żebyśmy nie musieli nadto tęsknić za historią, duńskie Lego opracowało zestaw przy którym napocimy się co najmniej jak przy remoncie dwucylindrowego, chłodzonego powietrzem, silnika i nie będziemy zmuszeni do zajmowania powierzchni garażu.

Zestaw Fiat 500 w serii Creator Expert to 960 elementów. Po złożeniu w prawidłowej kolejności uzyskamy auto o długości 24cm i wysokości/szerokości 11cm. Jak widać, w modeliku mamy materiałowy dach, szczegóły kabiny i komory silnika a nawet walizeczkę.

Klockowego Fiata można zamawiać już teraz w sklepie Lego – tutaj, a wysyłka nastąpi w przyszłym tygodniu. Zestawy Lego już od dawna nie należą do niedrogich i zestaw Fiat 500 nie mógł być żadnym wyjątkiem. Niech więc nikogo nie dziwi, że za przyjemność złożenia Fiata trzeba dać 389,99 złotych.

Zdjęcia: Lego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *