fbpx

Konkurs,
zdobądź książkę
"Doskonałość za kierownicą".

Kto z nas nie marzy o tym, by zostać samochodowym wirtuozem. Z czasem, okazuje się, że nie jest to sprawa łatwa. Tylko prawdziwie zdeterminowani, cały czas szlifują umiejętności.

Jest szansa, żeby popracować nad swoją motywacją a to za sprawą lektury książki napisanej przez słynnego rajdowca i dżentelmena jezdni – Sobiesława Zasadę. Przy okazji wznowienia tej publikacji i uprzejmości Grupy Zasada, mam cztery egzemplarze, które trafią w ręce zainteresowanych czytelników.

Zatytułowana „Szerokiej drogi”, książka nie dzieli jazdy na „rajdową” i „codzienną”, ale na dobrą i złą. Podkreśla, że są różnice w punktach docelowych: dojazd do pracy i dojazd do mety. Sposób jazdy, jej styl i umiejętności kierowcy są zawsze tylko dobre lub złe. A powinny być na swój sposób bardzo dobre – pisze Zasada.

Autor udziela również ponadczasowych rad: żeby nie okazywać agresji, jeździć płynnie, elegancko i przede wszystkim przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jednak w książce znajduje się też wiele praktycznych rad dotyczących hamowania, poślizgów, czy nawet wyprzedzania i omijania przeszkód.

89-letni, dzisiaj, mistrz kierownicy, uświadamia kierowcom, żeby nigdy nie polegali na swoim pierwszeństwie przejazdu, a stosowali zasadę ograniczonego zaufania, pamiętając o przysłowiu: „Tu leżą ci, którzy mieli pierwszeństwo przejazdu”.

Przekazane przez Grupę Zasada egzemplarze książki, trafią do czterech osób, które:

  1. Polubią i udostępnią wydarzenie „Doskonałość za kierownicą” – tutaj.
  2. Udzielą (mailowo) prawidłowej odpowiedzi na trzy konkursowe pytania.

Pytania zadam w kolejnych odsłonach, od wtorku 24 do czwartku 26 września.

Zwycięzców wylosuję w piątek a wygrane egzemplarze będzie można odebrać w sobotę, w trakcie wydarzenia „Autobianchi Y10 na aukcji Ardor” lub listownie.