fbpx

Zielony.

Zielony.

Kolor może całkowicie odmienić postrzeganie samochodu. Mówi się, że zielony jest trochę grzybiarski, niemodny. Nie zgadzam się z tym poglądem, na pewno inaczej patrzę na zieleń odkąd sam jeżdżę autem w głębokim zielonym odcieniu.

W dawnych czasach, jeszcze w początkach samochodowego ścigania, kolory stanowiły bardzo istotny wyróżnik, bowiem przypisywały narodowość danemu samochodowi i zespołowi. Wszyscy, mam nadzieję, kojarzą kolor Brotosh Racing Green, ale barw było więcej.

W powojennej historii motoryzacji, kolor tez odegrał ważną rolę. Swoistym wybuchem barw były lata 70. kiedy ulice były kolorowe, chciałoby się rzec, radosne. Aktualnie, paleta barw sprowadza się do odcieni szarości. Co wiele wyjaśnia.

W tym tygodniu mieliśmy już zielone Subaru, dla kontrastu zatem Peugeot. O ile jednak w japońskim samochodzie, wnętrze zaprojektowano na szaro, Francuzi postanowili tchnąć w swój pojazd o wiele więcej koloru i dobrego smaku.

No właśnie, czy na pewno Francuzi, w końcu, zgodnie z tradycją obowiązującą przez lata, 406 Coupe został dla Peugeot zaprojektowany przez włoskie studio Pininfarina. Ono też zapewne dobrało materiały i paletę kolorów. I jak tu się dzisiaj w tym rozeznać?

 

Peugeot 406 Coupe

Rocznik: 2000

Cena wywoławcza: 31 500PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *