fbpx

Z najlepszym dieslem pod maską.

Takiego silnika można było wtedy pozazdrościć. Mocny ale też ekonomiczny. Te niecałe 70 koni mocy wyglądało średnio na papierze, ale w rzeczywistości i w lekkich (relatywnie) pojazdach, w których był wykorzystywany, atmosferyczny 1.9 diesel sprawdzał się świetnie.

ZX to dzisiaj zupełna rzadkość wśród ofert. Ładnych egzemplarzy jest chyba nawet mniej niż modelu BX a przecież to młodszy model swojego hydropneumatycznego brata. Na ten stan rzeczy złożyła się chyba, w dużej mierze, przygniatająca przewaga bliźniaczego Peugeota 306.

Niby identyczny, 306 miał o niebo ciekawszą stylistykę, a kiedy postawić je obok siebie, można odnieść wrażenie, że Peugeot wciąż pędzi, kiedy Citroen tylko mu się przygląda. To oczywiście nieprawda, bo oba jeżdżą równie dobrze, ale tłumacz oko sercu.

O ile jednak 306 to dzisiaj bardzo popularna i zwyczajnie opatrzona opcja, ZX pozostaje modelem wprost nieznanym. To, z kolei, może dzisiaj stanowić o jego przewadze. Jeśli szukasz solidnej propozycji na dobre daily, nie szukaj dalej. ZX na pewno nie rozczaruje.

Citroen ZX

Rocznik: 1994

Cena: 4 900PLN

Kontakt: 798 765 098

Link