fbpx

Wielki RS.

Wielki RS.

Wielki RS.

Zwykło się lekceważyć plebejskie marki, jak Ford czy Opel. Głównie za to, że skierowane są do masowego odbiorcy. Nawet one miały jednak swoje dni chwały, a modele sprzed lat wciąż, z klasą, o tym przypominają.

Weźmy takie Scorpio. Osobiście znam tylko jednego fana tego modelu, zresztą fana marki również. Tak się składa, że miłość do Forda zaszczepił w nim ojciec, a dorosłemu synowi, już po prostu zostało. Ten przypadek darzy sympatią każdego starszego Forda, byle by tylko samochód był w nienagannym stanie. Z tym wpisem obawiam się, że może mu gwałtownie podskoczyć ciśnienie krwi. A powodów jest, po temu, przynajmniej kilka.

Scorpio było oczywiście, dość, przełomowym modelem, intrygującym rozwinięciem Sierry i propozycją hatchbacka klasy excecutive, analogicznie do propozycji francuskich, jak Citroen XM czy Renault 25 i Safrane. Niemcy jednak szybko dołączyli odmianą sedan, tradycyjnie uznawaną za podstawę prestiżu, klasy i dyplomacji. O ile zwykłe Scorpio przyciąga uwagę, ale bez przesady, to zaplanowano coś niespotykanego w tej kategorii aut, model RS.

Pod maskę wrzucono mocny, 24 zaworowy, silnik 2.9 pomysłu Cosworth’a a kabinę zaopatrzono w stylu znanym wszystkim tym, którzy regularnie korzystają z przelotów prywatnymi samolotami. Nie zabrakło skóry i pełnej elektryki, a mamy do czynienia z samochodem z 1992 roku. Żeby zycie miało smaczek, obszerna tylna kanapa otrzymała też własne, również elektryczne, sterowanie pochylenia. Nadwozie okraszono zderzakami i dedykowanymi wersji RS spojlerami.

Posadowiony na szerokich, z dodatkowymi rantami, felgach, z raczej ostentacyjną stylizacją nadwozia i przepychem na pokładzie, Scorpio RS na pewno nie znajdzie amatora wśród osób skromnych i zachowawczych. To wóz dla prawdziwego zdobywcy, dla niego taki Ford będzie tylko uzupełnieniem i uzewnętrznieniem wszystkiego tego, co drzemie w takim typie. Nie jestem pewien, czy to na pewno dla ciebie, ale Krzyśku, teraz twój ruch.  

Ford Scorpio RS Cosworth

Rocznik: 1992

Cena: 39 000PLN

Kontakt: 506 919 905

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *