fbpx

Wiele w jednym.

Klapkowe światła, nadwozie coupe, mocny silnik V6 i te cyfrowe zegary. Dla poszukiwacza oryginalnego samochodu Reatta ma bardzo wiele atutów. Plus jeszcze ten, że jest bardzo rzadkim modelem, nawet w rodzinnym USA.

Kto szuka ciekawego samochodu, często pomija auta tzw. dziwne. Bo dziwne. Tymczasem, w przypadku tego Buicka, dziwna jest tylko nazwa. Wszystko inne to standardowa oferta General Motors a silnik 3.8 to w ogóle jeden z lepszych silników w historii motoryzacji.

Reatta powstała na fali ekstrawaganckich projektów koncernu GM. Amerykanie marzyli wtedy o przebiciu świata propozycjami ręcznie składanych, ekskluzywnych samochodów quasi sportowych. Po części, to się nawet udało. Ale tylko po części.

Po latach bowiem, z tych przednionapędowych aut zostały praktycznie tylko aspiracje GM, a w wyścigu o wartość kolekcjonerską, ten Buick nie ma najmniejszych szans z pierwszym lepszym modelem z tradycyjnie napędzaną tylną osią.

Co nie zmienia faktu, że Reatta stanowi mega oryginalną propozycję dla poszukującego auta na co dzień. Silnik 3.8 jest dość ekonomiczny w eksploatacji a nadwozie Reatty przebija uroki np. Toyoty Celiki, nie wspominając o poziomie wykończenia czy wyposażenia.

Buick Reatta

Rocznik: 1990

Cena: 14 900PLN

Kontakt: 666 853 037

Link