fbpx

Trudno o lepszego klasyka na co dzień.

Niby powinno się go już traktować z troską, jak to w przypadku klasyka. Jednak e28 nie ulega upływowi czasu i wciąż nadaje się na “daily”.

Jestem trochę w kropce z tą propozycją. Ileż to bowiem razy namawiałem was do kupowania czegoś „innego”. A tutaj, stojąc oko w oko z e28, przyznaję, że robi na mnie duże wrażenie. Wszystko mi się w nim podoba. Rysunek nadwozia, lampy, zwłaszcza te szerokie z tyłu.

Nie jestem fanem wnętrza bo jest totalnie ascetyczne i wydaje się starsze niż to, co zdaje się sugerować nadwozie. Zresztą ta sama uwaga należy się następcy tego modelu, gdzie znowu, sylwetka zapowiada sporo a wnętrze rozczarowuje. Widocznie tak ma być.

Poza aspektami estetycznymi, nie sposób nie przyznać, że BMW (i Mercedes i Porsche), to marka, która dba o nabywców swoich starszych modeli poprzez zapewnienie części do nich. Wcale tych aut nie wyprodukowano więcej niż niektórych włoskich czy francuskich, o szwedzkich nie wspomnę. A jednak tylko Niemcy potrafią zadbać o części do nich, wiele lat po zakończeniu produkcji.

 

BMW e28 520i Automat

Rocznik: 1987

Cena: 27 500PLN

Kontakt: 501 385 021

Link