fbpx

Świadek przełomu.

Świadek przełomu.

1989 rok był dla Polski znaczący. Dzisiaj nie przywiązuje się do tego wagi, nie przekazuje się kolejnym pokoleniom wspomnień, ówczesnych oczekiwań czy zwyczajnie słów ludzi, którzy tamtą rzeczywistość kreowali i nas, wtedy młodych jej uczestników.

Taka refleksja nachodzi mnie kiedy patrzę w Pesel dużego fiata kombi, właśnie w przełomowym roku wyprodukowanego. W tym budyniowym kolorze wygląda prawie jak sanitarka, ale bez typowego mrożenia na bocznych szybach czy wywietrznika dachowego w tylnej części nadwozia.

Nie mam wielkiego sentymentu do tych samochodów. Widać, że to sklecone naprędce i byle jak z tego co było pod ręką. Wrażenie z zewnątrz jest potęgowane wizytą w kabinie. Ktoś pięknie uszył nową tapicerkę, ale niechlujnego wykonania deski rozdzielczej już nie da się ukryć.

Dopiero co proponowałem Seicento w stanie jak nowy, ale nie wzbudziło wielkiego entuzjazmu. Akurat mnie to dziwi, mały Fiacik jest dobrze wykonany, niewiele się zestarzał a stan mówi sam za siebie. Wiadomo, cena. Ale czy lepiej za jej połowę łyknąć Kanta kombi?

 

Polski Fiat 125p Kombi

Rocznik: 1989

Cena wywoławcza: 10 000PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *