fbpx

Shame Shelby.

Shame Shelby.

Z niejakim zażenowaniem obejrzałem niedawno film „Ford vs Ferrari”. Historię modelu GT i rywalizacji w LeMans znałem, ale zawsze miło obejrzeć jak to sobie ktoś zmyślnie poukładał i pięknie sfilmował. Tylko, że nie.

Carrol Shelby miał dla Forda zrealizować program wyścigowy aby pobić Ferrari w LeMans i pokazać światu dominację niebieskiego owalu. Nie tylko pod supersamem, ale również w sporcie samochodowym z najwyższej półki. I nikt nie kwestionuje, że tego Shelby dokonał.

Film jest niestety napakowany rażąco sztucznymi efektami sztucznymi (wiem, dziwnie brzmi, ale jak inaczej opisać te komputerowe) a do tego jest w wielu przypadkach tak naiwnie poprowadzony, że nawet Matt Damon (aka Jason Bourne) nie był w stanie nic mu pomóc.

Podobnie sprawy miały się z tym Chryslerem. Daytona to jeden z najgorszych samochodów w historii motoryzacji a dodanie mu koni i naklejenie na drzwiach nazwiska znanego samochodowego tunera nie pomogło ani na milimetr (czy tam cal).

Daytona Shelby pozostaje oczywiście modelem interesującym dla kolekcjonera, wszak wiele tego się nie znajdzie. Wydaje się więc, że auto powinno trafić również do miłośnika marki. Każdy inny nabywca, zwłaszcza ten nastawiony na sportowy charakter samochodu, będzie rozczarowany.

 

Chrysler Daytona Shelby

Rocznik: 1989

Cena: 13 999PLN

Kontakt: 530 520 580

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *