fbpx

Ritmo sedan.

Ritmo sedan.

Jako posiadacz modelu Marea jestem w uprzywilejowanej pozycji do opisania tego zapomnianego wynalazku prosto z Hiszpanii. Tamtejszej wersji fiatowskiego modelu Ritmo, ale z powiększonym bagażnikiem.

O ile niektóre z takich samochodów wydają się nieco pokraczne, na myśl przychodzi tu od razu model Thalia, to inne (jak np. Jetta) można oglądać bez rosnącego bólu zębów. U Seata bliski w koncepcji był też pierwszy Toledo.

Wywodzący się właśnie z Jetty, Toledo miał ogromny bagażnik, do którego dostać się można było przez jeszcze większą tylną klapę. Pod podłogą tego modelu nie znajdowało się praktycznie nic. Wszak większość mechaniki zapożyczono z krótszego Golfa. Wystawała tylko końcówka wydechu.

Malaga prezentuje się bardziej spójnie, trochę właśnie jak Marea. Niewprawne oko może nawet ulec złudzeniu, że to specjalnie opracowany model. Cóż, nie można mieć takich złudzeń, ale fakt, że taki Seat w ogóle pojawił się na sprzedaż, w połączeniu z niskim przebiegiem i całkiem sensowną ceną, z pewnością przyciągną miłośników egzotycznych youngtimerów.

 

Seat Malaga

Rocznik: 1991                   

Cena wywoławcza: 4 999PLN

Telefon: 608 340 920

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *