fbpx

Przedsiębiorcza tenisistka.

Przedsiębiorcza tenisistka.

Przedsiębiorcza tenisistka.

Grała w tych czasach co Steffi Graf i Monica Seles, dla wielu złotych latach tenisa. Co nie przeszkodziło jej wdrożyć wielu równoległych przedsięwzięć biznesowych. W tym, w motoryzacji.

Gabriela Sabatini, nie obrażając żadnej z jej ówczesnych konkurentek, była właśnie tą (w sumie, nadal jest), której plakat warto sobie było powiesić na ścianie, wśród plakatów samochodowych, oczywiście. Wysoka, zgrabna jak gazela Argentynka mogła się podobać i bezwzględnie korzystała ze swoich atutów.

Poza kortem, Sabatini najbardziej znana jest z linii luksusowych perfum, ale okazuje się, że po wizerunek uroczej tenisistki sięgnęła też aspirująca marka samochodów z Hiszpanii. W 1989 roku Seat nie był jeszcze częścią imperium VAG, chociaż zaglądał do Niemiec po techniczne inspiracje.

Kwadratowa Ibiza nie jest zbyt znana jako hiszpański kompakt. Natomiast nie ma chyba człowieka, który nie słyszał o nie-Porsche, z napisem „System Porsche” na silniku. W tym czasie, taką konsultacją mogła też poszczycić się np. Łada Samara, ale Rosjanie nie obnosili się z tym.

Seat poszedł jeszcze dalej. Nie tylko zatrudnił Niemców do dopracowania jednostki napędowej, ale jeszcze namówił piękną Gabrielę do reklamowania swoich samochodów, a konkretnie wersji limitowanej „Sabatini”.

Nietrudno dopatrzyć się inspiracji dla tej tenisowej sytuacji. Wszystko jest jasne, gdy spojrzymy na wielki odsuwany szyberdach i wesołą kolorystykę samochodu. W podobnym, tenisowym przebraniu, Peugeot oferował przez lata wersje „Roland Garros”.  

Nie wątpię, że będziecie chcieli poznać „Sabatini” w pełnej okazałości i poczyniłem pewne starania, żeby zaspokoić te pragnienia. Okazuje się, że przedmiotowy Seat był już, a właściwie nadal jest, oferowany na jednej z czeskich stron i ona demonstruje pełen zestaw zdjęć – tutaj.

Seat Ibiza “G. Sabatini” 1.5

Rocznik: 1989

Cena: 5 500PLN

Kontakt: 607 098 031

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *