fbpx

Potargać.

Potargać.

Nic tak łatwo nie przenosi nas trzy dekady (albo i więcej) wstecz jak dach typu targa. Znany może głównie z modelu Porsche o takiej właśnie nazwie, a przecież występował w wielu innych modelach, w tym w NX100.

Znany przede wszystkim z produkowania najnudniejszych modeli samochodów, gdzie doskonałym przykładem jest Sunny, który ma w sobie jeszcze mniej ikry niż Corolla, miał też od zawsze słabość do sportowych wyskoków, osobliwie w postaci małych coupe.

Początkowo były to modele o nazwie „Coupe” i faktycznie takim nadwoziu, ale później przyszła pora na NX a cały czas oferowano też odjechane modele z tylnym napędem, z których później wyewoluował GTR.

W NX nie ma zatem nic nadzwyczajnego bo podwoziowo i mechanicznie to wciąż ten nudziarski Sunny, ale nadwozie skrojono tutaj bardzo fantazyjnie a oferowany w tym egzemplarzu targa dach kompletnie odmienia ową nudę.

Inna sprawa, to opanowanie szybkiego zakładania obu szybek. Dach targa ma bowiem taki minus, że jak zaczyna padać to lepiej sprawnie umieścić go z powrotem nad głową. Ale cóż, właściciele kabrioletów mówią dokładnie tak samo.

 

Nissan NX100

Rocznik: 1992

Cena wywoławcza: 9 000PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *