fbpx

Pokaż im.

Pokaż im.

Były takie czasy, że jak miałeś kluczyki do porządnego wozu to wszyscy wiedzieli, że jesteś ktoś. Teraz to się zmieniło. Porządnych wozów jakby mniej a i z tym pokazywaniem się to jakoś trudniej idzie. Na pewno Fordowi.

Mniej więcej dwadzieścia lat temu świat motoryzacji uległ przemianie. Miejscami i sprzedażą zamieniły się marki plebejskie z tzw. premium. Innymi słowy ci co kupowali BMW nagle znaleźli się w szerszym gronie niż skromni nabywcy Fordów.

Taka zmiana postawiła wszystko na głowie bo jakie to premium skoro każdy może to mieć, ale za ten aspekt akurat odpowiedzialne były instytucje finansowe i prawne, które sprawiły, że faktycznie nikłym nakładem można było wozić się stylowo. Bardziej stylowo.

No właśnie, ale przecież nie było przez lata wozu bardziej stylowego niż np. Granada a marki premium nie tyle niosły ze sobą styl co prestiż, więc lepiej tych pojęć nie mieszać. Zwłaszcza, że całą sztuką było jechać stylowo ale jednak po kosztach. Wiem coś o tym, mam Autobianchi Y10.

Nic nie poradzimy na zachodzące zmiany, ale możemy wciąż jeszcze jechać stylowo Granadą bo jednak następca modelu czyli Scorpio nie osiągnął nigdy tego stylowego statusu a jedna z wersji wręcz wpędzała użytkowników w stan zakłopotania.

Ostatnie lata pokazały, że plebejskie marki nie poddają się. Ford wprowadził do oferty luksusową Vignale w miejsce czegoś co za czasów Scorpio i Sierry nazywano wersją Ghia. Nikt na to nie zwrócił uwagi bo dzisiaj w te klocki Ford nie ma już żadnych szans się bawić.

 

Ford Granada 2.0L

Rocznik: 1979

Cena wywoławcza: 13 200PLN

Telefon: 606 462 606

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *