fbpx

Pakiet Carlsson, a przeszacowanie.

Wielkimi krokami zbliża się aukcja Ardor a z nią na pewno pojawią się wątpliwości o prawdziwą wartość wystawianych na sprzedaż klasyków. Wiadomo, kupujący chce zapłacić jak najmniej, a druga strona oczekuje czegoś wręcz przeciwnego.

Dlatego ważne żeby była jakaś instytucja moderująca oczekiwania obu zainteresowanych stron. Ktoś, kto stanie pomiędzy rozpalonymi do czerwoności uczestnikami transakcji i autorytatywnie oceni wartość samochodu a następnie sprawi, że kupujący tym słowom zaufa.

To bardzo dobry mechanizm, podobnie jak w samochodowych komisach. Niejedna transakcja uczy bowiem, że w swoim zacietrzewieniu, obie strony strzelają sobie często w kolano. Sprzedający, bo zostaje z samochodem, którego już nie chce. Kupujący, bo odchodzi z kwitkiem.

W temacie Carlssona, ta szumna nazwa niesie ze sobą praktycznie tylko pakiet stylistyczny czyli ten zestaw spoilerów, którym 9000 oblepiono w swoim czasie na całym dole nadwozia (plus skrzydło). Czy to dzisiaj wygląda dobrze? Dyskutował bym. Na pewno nie jest niezbędne.

Zamiast tych dodatków, wolałbym wnętrze a lepszym stanie, ale ten temat omawialiśmy już przy okazji nowej ceny tego 9000 – tutaj. Cóż, zgodnie z przedmową, wszystko sprowadza się do tego, czego naprawdę chcemy i szukamy. Jeśli to ma być ten pakiet – to jest.

Saab 9000 Carlsson

Rocznik: 1990

Cena: 35 000PLN

Kontakt: 667 200 200

Link