fbpx

Ostatnia… Arna.

Ostatnia… Arna.

Ostatnia… Arna.

Wydaje wam się, że proponuję zainteresowanie Datsunem a tymczasem macie przed oczami najprawdziwszą Alfę Romeo. Trochę podobnie jak Saab 600 był de facto Lancią Deltą, ale jednak.

Arna ma szansę przejść do historii jako najnudniejsza Alfa. Nie miała w sobie w zasadzie nic co mogłoby zwrócić na nią uwagę. Poza może cechą wspólną z ówczesnymi modelami Włochów, że ten przebrandowany Datsun rdzewiał równie szybko co jego włoscy kuzyni.

Takie to były dziwne czasy, że producenci szastali znaczkami na lewo i prawo i zupełnie obce sobie marki wchodziły w niecodzienne kooperacje. Co ciekawe, we Włoszech ten trend przetrwał do dziś, dość wspomnieć Mazdę MX5 oferowaną jako Fiat Spider.

Datsun Cherry aka Alfa Romeo Arna to zatem na wskroś japońska konstrukcja i jako taki sprawdzi się doskonale w codziennej eksploatacji. Przy czym ze względu na wiek i stan zachowania można nim również wjeżdżać bez skruchy na wszelkie spotkania youngtimerów.

Warto spróbować bo cena jest niewygórowana a auto prezentuje się zacnie. Jest na tyle leciwe żeby wzbudzać sensację i odpowiednio wygodne żeby pokusić się o pokonanie nawet dalszej trasy. I pamiętajcie, tak naprawdę kupujecie Alfę, tylko z japońskim rodowodem.

 

Datsun Cherry

Rocznik: 1984                                   

Cena wywoławcza: 7 000PLN

Telefon: 667 954 795

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *