fbpx

Ostateczna ostateczność.

Dobrze wiecie, że dobre Citroeny wrzucam tutaj tylko wtedy kiedy naprawdę wiem, że nie będę w stanie ich kupić dla siebie. Ten proces trwa, bo przecież bez końca przekonuję siebie, że niemożliwe, jest jednak wykonalne.

Cóż, czasami jednak przychodzi skapitulować w tej nierównej walce. Wtedy wy na tym korzystacie. Pozwólcie zatem wyjaśnić sobie, dlaczego ten BX jest taki wspaniały. Otóż, jest kilka powodów. Już wyliczam.

BX to wspaniały samochód, sam w sobie. Jazda nim nie ma porównania do niczego innego. Śmiem twierdzić, że BX jest lepszym Citroenem niż CX. Jest, relatywnie, lekki i hydro zawieszenie działa w nim wyjątkowo sympatycznie.

Ten BX to mocniejszy turbodiesel. Był też słabszy, bez turbo, ale wcale go nie polecam. Kiedy w świetnie jadącym Citroenie, dołożysz jeszcze odpowiednią dawkę mocy, zyskujesz wehikuł do podróży w czasie i przestrzeni.

Ten egzemplarz jest po grubszych naprawach, z blacharskimi włącznie. Nie trzeba być geniuszem kalkulatora, żeby wiedzieć, że cena sprzedaży auta nie stanowi nawet rekompensaty za poniesione koszty. Mam nadzieję, że nie czyta tego życiowa partnerka właściciela.

Srebrny BX, tak dla ukoronowania wcześniejszych argumentów, jest też zarejestrowany na żółtych blachach. Jakie są tego zalety, większość z nas tutaj doskonale wie i nie trzeba przekonywać. Wystarczy wspomnieć niższe stawki ubezpieczeniowe, w dzisiejszych czasach, ważna sprawa.

Citroen BX TRD

Rocznik: 1988

Cena: 12 000PLN

Kontakt: 506 136 900

Link