fbpx

Niedoceniany.

Niedoceniany.

406 Coupe to jeden z najbardziej niedocenionych modeli sprzed lat. Sprzed bo za miesiąc to będzie rocznikowo pojazd dwudziestoletni, ale kiedy podziwia się jego sylwetkę to człowiek w życiu by mu tylu nie dał. Chyba, że zajrzy do wnętrza.

Można odnieść wrażenie, że Pininfarinę zatrudniono tylko do zaprojektowania bryły nadwozia i domyślam się jakie były kwasy kiedy Włosi odmówili wykorzystania standardowych lamp ze zwykłego 406 i nalegali na takie mniejsze, bardziej eleganckie.

Kabina tego coupe to jedna porażka. Być może nie w kategorii kabin samochodowych bo prawdę mówiąc trudno jej zarzucić brak funkcjonalności czy nawet solidności wykonania. W tym obszarze Peugeot naprawdę się postarał. Chodzi właśnie o design.

Robisz auto o wyjątkowym charakterze, starasz się żeby takie było i wsadzasz tam graty od zwykłego sedana czy kombi? No przecież, że nie. Dlatego dziwię się, chociaż w pewnym sensie rozumiem. Volvo poszło identycznym torem w swoim C70. Po prostu olali wnętrze.

To jednak jedyne zastrzeżenie pod adresem bardziej producenta niż projektanta, który pewnie nie miał tu nic do gadania a na pewno parę gorzkich słów padło pod adresem zarządu PSA. Jest jak jest, ocalono świetną kolorystykę i podoba mi się, że ten egzemplarz ma welurowe fotele.

Dopiero co był tu inny Peugeot z welurowymi fotelami i bardzo byłbym ciekaw waszego wyboru spośród tych dwu, bo ceny mają praktycznie identyczne. Ja jestem w prawdziwym potrzasku chociaż 604 ma przewagę w postaci pełnej konsekwencji projektu z zewnątrz i wewnątrz.

 

Peugeot 406 Coupe V6

Rocznik: 2001                   

Cena wywoławcza: 25 500PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *