fbpx

Nie Z34, ale…

Nie Z34, ale…

Nie Z34, ale...

Niektórzy z czytelników zapewne pamiętają historię czerwonego Monte Carlo Z34, które odnalazłem porzucone w krzakach i wspólnie z kolegą przywróciłem do życia a następnie nadałem mu nową osobowość. Cóż, to nie jest tamten samochód.

Przede wszystkim, chociaż nadwozie ma identyczne co tamten, czerwone coupe miało mocny silnik z 24 zaworową głowicą a tutaj znajdziemy tylko dychawiczne 3100 V6 z deficytem 50KM, ale poza takim szczegółem to już różnic jest naprawdę niewiele.

No, może nie wyraziłem się dokładnie. Złoty samochód jest przebogato wyposażony w porównaniu z Z34. Ma skórzaną tapicerkę (aczkolwiek bardziej z takiej plastikowej krowy), szyberdach i dwustrefową klimatyzację gdzie temperaturę reguluje się suwakami.

O dziwo, ten Monte też ma spojler na pokrywie bagażnika, ale to taki dyskretny do bólu model w porównaniu z tym co ściągnęliśmy do naszego sportowego Monte Carlo. Cóż, tamtejsze ponad 200 koni zobowiązywało, ale tutaj też znalazło się miejsce na takie szaleństwa.

Co ciekawe, Z34 wciąż jest na sprzedaż na grupie społecznościowej, stosowny link zamieszczę na profilu Likonic. O tyle to ciekawe, że oba auta wyceniono w bardzo zbliżony sposób a jednak przewaga mocy jest po stronie Z34. Zatem wybierajcie.

 

Chevrolet Monte Carlo

Rocznik: 1999

Cena wywoławcza: 10 999PLN

Telefon: 795 866 846

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *