fbpx

Nie idź na pokuszenie.

Nie idź na pokuszenie.

Nie idź na pokuszenie.

Jeśli kogoś kusi żeby napisać, że z silnikiem 1.4 ta Alfa Romeo nie ma żadnego sensu, niech powstrzyma rękę znad klawiatury. Następnie sięgnie po telefon i umówi się na jazdę próbną.

Jestem zdania, że połowa marudzących zmieni zdanie po tym, jak zasiądzie, obowiązkowo w małpiej pozycji, a następnie dociśnie gaz tego boksera. Silnik charakterystycznie zawarczy i rzuci kierowcy do nóg całe 90 koni. Ale, nie będą to konie znane z innych silników. Te bowiem, będą całkiem włoskie.

Bo znowu, w tych samochodach wcale nie idzie o maksymalną moc. I tak nie ma z nią co robić. Nie chodzi też o nadzwyczajną precyzję prowadzenia. Nie jest to bowiem nadzwyczajnie precyzyjny, w prowadzeniu, pojazd. Nie chodzi nawet o idealny montaż, ale to chyba wszyscy dawno wiedzą.

Coś jednak jest takiego, w tych włoszczyznach, że zapominasz o dodatkowym wyposażeniu czy jakości użytych plastików (jaka jakość?) i skupiasz się na warkocie spod maski, doborze przełożeń skrzyni i własnym dopracowaniu sposobu, w jaki wszystkie elementy mają ze sobą zagrać.

I tylko wtedy, gdy kierowca wespnie się na wyżyny swojego kunsztu, nawet tylko we własnym mniemaniu, włoski samochód zaczyna sprawiać radość. Nieporównywalną zresztą, z żadnym innym samochodem, innego, niż włoskie, pochodzenia.

Alfa Romeo 33 1.4

Rocznik: 1994

Cena: 9 900PLN

Kontakt: 608 673 363

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *