fbpx

Nadal pragniesz W124?

Nadal pragniesz W124?

Nadal pragniesz W124?

Nie jest tajemnicą, że wielu z nas na początek przygody z klasyką sięga po sprawdzone tzw. solidne rozwiązania. Jednym z nich jest Mercedes W124. I nie ma w tym nic złego dopóki nabywca niemieckiego samochodu nie spotka na drodze rozpędzonego 605.

Na pierwszy rzut oka sprawa nie wydaje się skomplikowana. Po prostu sedan z nowoczesną stylistyką spod piórka Pininfariny. Otwierasz drzwi i szczęka stanowczo wędruje w dół. Tapicerka, stylizacja kabiny, przestrzeń i komfort o jakim właściciel Mercedesa może tylko pomarzyć.

Zwolennicy W124 powiedzą, że wszystko to może i prawda, ale w niemieckim aucie wszystko jest skręcone tak by przetrwało atomową wojnę. Być może, za to blacharsko ten (i inne) Mercedesy na pewno nie są na to przygotowane.

Dyskusję kończy porównanie dynamiki. Nie przesadzę mówiąc, że należałoby zapłacić trzykrotność ceny tego 605 aby zbliżyć się do jego parametrów w odpowiednim W124 bo musiałby to być samochód z silnikiem minimum 260.

Każdy liczy po swojemu, ale pozostaje jeszcze jeden aspekt. 605 to bardzo nowocześnie skonstruowany model i daje poczucie precyzji i dynamiki jazdy normalnym samochodem. W124 ze swoją przekładnią kierowniczą i bezwładnością zwyczajnie nie ma z nim o czym porozmawiać.

Peugeot 605 3.0 V6 24v

Rocznik: 1998

Cena: 11 000PLN

Kontakt: 693 384 036

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *