fbpx

Lisek.

Lisek.

Historia modelu Polo jest już całkiem długa i sięga lat 70. kiedy produkowano też bliźniacze Audi. Potem Polo długo nie znajdowało swojego odpowiednika wśród gamy modelowej bardziej luksusowej marki a dzisiaj znów można kupić Polo lub niewielkie Audi. Chytre, co?

VW nie miał innego wyboru jak podejść do Polo z poczuciem humoru. Samochody były bardzo spartańskie, przez długie lata piąty bieg był w Polo nie do pomyślenia, a wrażenia z jazdy odpowiadały całkowicie wyobrażeniu z jazdy małym autem, ale jednak dopracowanym.

Polo rzadko bywał frywolny, no chyba, że mówimy o modelu GT z silnikiem o pojemności aż 1.3 czyli podstawową jednostką ówczesnego Golfa, ale można go było nabyć z nadwoziem shooting brake czyli w odmianie na polowanie.

Nie da się o tym Lisku (od oznaczenia „Fox”) powiedzieć inaczej, bo wóz jest tylko dwudrzwiowy, ale biorąc pod uwagę gabaryty, polecam polowanie najwyżej na kuropatwy bo zabranie czegokolwiek większego może przerosnąć skromne możliwości Polo. Natomiast lis też jakoś wejdzie.

 

Volkswagen Polo Fox

Rocznik: 1985

Cena wywoławcza: 14 999PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *