fbpx

Klasyk idealny.

Klasyk idealny.

Klasyk idealny.

Wiadomo, że taki nie istnieje. Każdemu z nas podoba się co innego. Nie wspominając o zasobności portfeli. Gdyby jednak zapytać o idealny samochód na początek klasykowania, wskażę Y10.

Nie będę w tym, zresztą, jakoś specjalnie oryginalny. Mało tego, już tak kilka razy, na temat tego konkretnie auta, powiedziałem. Zresztą, najlepiej wyłuszczę swoją argumentację a potem możemy się spierać.

Przede wszystkim, Y10 jest małym włoskim samochodem, którym się świetnie jeździ. Niezależnie od swojej wartości, czy unikalności, pozostaje autem, które wywołuje uśmiech na twarzy kierowcy. A o to, najbardziej, w samochodach chodzi.

Po drugie, Autobianchi ma absurdalnie niski przebieg. Tylko tak można określić najechanie 40 tysięcy kilometrów przez ponad trzy dekady. Wszystko tłumaczy fakt, że dziesięć lat temu miał, w ogóle, połowę tego. Więc i tak, trzeba przynać, że na emeryturze został wzięty do galopu.

Za przebiegiem idzie stan samochodu. Technicznie i wizualnie jest naprawdę świetnie. Są drobiazgi, jak lekko odklejająca się winylowa podsufitka (ale tylko w jednym rogu) czy końcówki progów z tyłu, które wymagają minimalnej uwagi. Poza tym, jeździ i wygląda jak złoto.

Dochodzimy do kwestii kosztów. Samochód jest „na żółtych” więc kwestie badań technicznych i ubezpieczenia są zależne wyłącznie od życzenia właściciela. Czy zatem kwota 12 tysięcy złotych, za takie auto, jest wygórowana?

Już odpowiadam. We Włoszech, analogiczne samochody kosztują w okolicach 2500-3000 EUR, co stanowi równowartość około 10 tysięcy złotych. A potem trzeba dodać koszty wyjazdu, transportu, opłat i rejestracji plus serwisu, który ten wóz ma już za sobą.  

Autobianchi Y10

Rocznik: 1986

Cena: 11 500PLN

Kontakt: 661 561 561

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *