fbpx

Jak Duży Fiat?

Jak Duży Fiat?

Jak Duży Fiat?

Słyszałem kiedyś taką właśnie opinię o e30 i, w sumie, wciąż nie udało mi się jej samodzielnie zweryfikować. Ani na tak, ani na nie. Co nie znaczy, że sprawa mnie nie nurtuje.

Na pierwszy rzut oka bowiem, to BMW wydaje się całkiem zachęcające. Proporcjonalne, foremne nadwozie, fakt, nie co pudełkowate. Eleganckie akcenty, zwłaszcza przód. A do tego funkcjonalnie urządzona kabina z charakterystycznym nachyleniem deski rozdzielczej.

Nie brakuje też smaczków, jak wyciągany włącznik świateł, „szczoteczka” lewarka biegów czy maska uchylana ku przodowi. Powiem wprost, spełnia wiele spośród moich własnych oczekiwań. I tylko brakuje przekonania, że jeździ się tym zacnie.

I nie o moc tutaj chodzi. Wiem, silnik 1.6 w połączeniu z automatem z tamtych lat, nie stanowią gwarancji „mocnego uderzenia”. Z drugiej strony, byłem i jestem orędownikiem e34 w wersji 1.8 i wiem, że temu autu niczego nie brakowało. Więc, lżejszemu e30, chyba też nie?

To kolejny samochód od tego sprzedawcy i da się zauważyć, że po Mercedesach i Lexusach, zaczynają powoli skręcać w stronę starszych, ale ładnie utrzymanych, samochodów. A może właściciele takowych, przed zimą, chętnie przesiadają się do nowszych egzemplarzy?  

BMW e30 316i

Rocznik: 1990

Cena: 26 000PLN

Kontakt: 509 087 557

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *