fbpx

Do Czech nie na darmo.

Do Czech nie na darmo.

Czasy są takie, że oferty transgraniczne coraz mniej zadziwiają. No, chyba, że dotyczą takich samochodów. Bo Thema to przecież model, który bardziej kojarzymy z polskim Sejmem niż polityką nad Wełtawą.

Polska i Czechy to kraje, które rzadko trzymają się blisko chociaż nie dzieli nas prawie nic. Bo czy można z pewnością powiedzieć, że zdanie wypowiedziane po czesku jest dla nas zupełnie niezrozumiałe? Może śmieszne, ale jednak całkiem jasne.

Inaczej sprawa ma się z handlem. Zwłaszcza teraz, kiedy granice są raczej zamknięte, a do niedawna przejazdy były praktycznie niemożliwe, lockdown u południowego sąsiada był o wiele bardziej rygorystyczny niż w  Polsce i bardziej sumiennie przestrzegany.

Niestety, w ostatnich dniach kwestii wspólnych, ale i spornych, tylko na linii Warszawa-Praga przybyło i teraz nie wiadomo czy będziemy się całkiem na luzie dogadywali jak przyjdzie z Brukseli zalecenie zamknięcia sporej kopalni węgla przy czeskiej właśnie granicy.

Gdybyście chcieli poznać tamtejsze nastroje, a zwłaszcza perspektywę z drugiej strony granicy, to polecam skorzystanie z propozycji obejrzenia Themy. Sprzedający deklaruje, że przejedzie do Polski aby nie zamęczać was testami ani paszportem covidowym. Ale, czy warto?

 

Lancia Thema 2.0

Rocznik: 1988

Cena wywoławcza: 10 900PLN

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *