fbpx

Dla, niekoniecznie, normalnych.

Dla, niekoniecznie, normalnych.

Dla, niekoniecznie, normalnych.

Ci z genetycznym wskazaniem do szybkiej jazdy po zakrętach wiedzą, że kupowanie Lancii to krok we właściwym kierunku. Ale jeszcze lepiej, kiedy ta Lancia ma na grillu inicjały HF.

Jeden rzut oka na ten pojazd i wiadomo, że mamy do czynienia z Fiatem Tipo. Wiele tu zmieniono, o ile nie prawie wszystko, ale jednak pochodzenie jest widoczne. Co nie znaczy, że mamy do czynienia z przygotowaniem usportowionej wersji na siłę.

Tipo, już w założeniach, było świetnie prowadzącym się samochodem. Do pełni szczęścia brakowało mu tylko… mocy. O ile biedne wersje, np. 1.4, musiały się zadowolić, raptem, 70 końmi, to ten czerwony bolid, lekką ręką, dorzuca kolejne 100.

Kto miał przyjemność jeździć Tipo, ten wie, jak pewnie ten samochód się prowadzi. Świetnie amortyzuje, doskonale trzyma się w zakrętach i nie jest specjalnie wrażliwy na boczne podmuchy wiatru. Tylko ta moc, brakuje jej w większości tych Fiatów.

Dlatego Lancia poszła inną drogą. Poza zmianami karoserii i modyfikacjami zawieszenia, dodano tutaj silnik z prawdziwego zdarzenia. W końcu jakoś trzeba było uzasadnić agresywną sylwetkę i doskonałe fotele Recaro (pokryte, niestety, niedoskonałą alcantarą).

Mogę się tylko domyślać wrażeń zza kierownicy. Są one raczej wybuchowe. Kiedy zaś pomyśleć, że w jednym samochodzie godzimy wysokie osiągi, przestronną kabinę, świetne prowadzenie i… jak by nie patrzeć, kultowość włoskiej marki, propozycja wydaje się całkiem… nierozsądna 😉.

Lancia Delta Turbo HF

Rocznik: 1995

Cena: 26 900PLN

Kontakt: 535 123 321

Link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *