fbpx

Cierpliwość popłaca.

Cierpliwość popłaca.

Cierpliwość popłaca.

Już powoli traciłem nadzieję na znalezienie ładnego ZXa. Jak już się coś trafiło gdzie lakier nie obłaził płatami to znowu pod maską ten dychawiczny 1.4. Nie da się z tego czerpać, na dłuższą metę, przyjemności. I nie sama pojemność jest tu przeszkodą.

Silnik 1.4 jest pod wieloma względami wspaniały. Jest energiczny, fajnie wchodzi na obroty i nawet ma moc, ale w modelu AX., który jednak jest od ZX nieco lżejszy. Pod maską większego samochodu, ten sam silnik traci oddech i zwyczajnie się męczy a kierowca razem z nim.

Dobrze gdy na pokładzie jest sam kierowca. Gorzej gdy wsiądzie komplet pasażerów. Doprawdy nie wiem co kierowało producentem w kwestii doboru tego napędu. Poza tym, że niższe koszty, ale znowu o ileż one mogły być niższe niż w przypadku 1.6, który konstrukcyjnie niewiele się różni. No tak, ale tu już wypada wrzucić wspomaganie, jakieś dodatki i tapicerkę o jakoś lepszej niż serwetki w McD. Masa zatem rośnie, nie mówiąc o oczekiwaniach nabywców.

Naoglądałem się tych ZXów na pęczki. Rok temu jeden był już naprawdę obiecujący, cóż skoro znowu 1.4. I wreszcie pojawił się ten. Nareszcie. Wiem, że kilka osób poszukuje właśnie ZXa więc im dedykuję ten wpis. Są Święta, korzystajcie. Alleluja.

 

Citroen ZX

Rocznik: 1991

Cena: 2 500PLN

Kontakt: 732 095 352

Link

4 komentarzy

Pamietam jak kilkanaście lat temu czytając papierowe testy porównawcze już wtedy ZX zawsze wydawał mi się niedoceniany.. a wszyscy spoglądali łaskawiej w stronę Astr czy Golfów…

Ja też niedawno przeglądałem zakładkę z ZXami i tylko jakiś biały niedobitek bronił pustki w tym zakamarku motoryzacji..

Pewnie masz na myśli tego diesla. Cóż, to wspaniały silnik natomiast niekoniecznie dynamiczny. Co innego wersja z turbo. Podobnie było z XMem. 2.1 diesel bez turbo jako tako dawał radę po mieście, ale w trasie było marnie. Po załączeniu klimatyzacji samochód zwalniał ;). TD to zupełnie co innego.

Jest jeden z okolicach Gorzowa w jakimś komisie. 1.4 benzyna, ładny stan, dobre wyposażenie. Chyba 1600 złotych ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *