fbpx

Biały Kruk.

Biały Kruk.

Tak opisuje go sprzedający i ma rację, że ładnie utrzymane Scorpio pokazuje się w ogłoszeniach coraz rzadziej, ale żeby od razu przypisywać mu kultowy status?

Fordy mają swoich wielbicieli. Ludzie potrafią zawzięcie walczyć o przekonanie innych o wyższości tej marki nad innymi. Podobnie Ople, chociaż wyraźnie słabiej. Natomiast nie każdy model Forda zasługuje na takie oddanie, wydaje mi się.

Scorpio to bez wątpienia udany samochód. W tej wersji jakby pierwszej poliftowej nie ma jeszcze tych kontrowersyjnych elementów, które przyniosły kolejne modyfikacje. Po nich urósł jak wieloryb, którego ocean wyrzucił na brzeg i zastajemy go tam po kilku dniach bez wody.

Biały egzemplarz jest jeszcze całkiem zgrabny i ciekawie łączy elementy wnętrza oryginalnego auta z dołożonymi zmianami. Ma to wszystko sens i wcale się nie gryzie. Szczególnie podobać się może koncepcja szycia skórzanej tapicerki. Dzisiaj nikt by się w takie rzeczy nie bawił.

Auto nie ma specjalnie niskiego przebiegu, aczkolwiek prezentuje się nawet lepiej niż ten przebieg by sugerował co może dobrze świadczyć zarówno o dotychczasowym właścicielu jak i trwałości użytych przez Forda materiałów.

 

Ford Scorpio V6

Rocznik: 1993                   

Cena wywoławcza: 26 000PLN

Telefon: 573 502 222

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *