fbpx

Zbyt piękne…

Zbyt piękne…

Gdyby w tej cenie, zamiast byle jakiego Mercedesa, można było mieć Lotusa to do takich ofert ustawiałyby się kolejki. Cóż, skoro ten egzemplarz ma kierownicę po angielskiej stronie, ale ja tu akurat nie o tym.

Wyobraźmy sobie bowiem, że Excel z wnętrzem do niewielkich poprawek oferowany jest za nawet dwa razy tyle. Kosztuje zatem 35 tysięcy czyli tyle co ładny Mercedes i co, bierzecie? Bo wcale nie jestem tego całkowicie pewien.

Nie raz już podnosiłem tę kwestię, ale wydaje się ona wciąż na czasie. Wybory klasyków idą u nas w większości utartym szlakiem. Są tacy co lubią winić za to ograniczoną wyobraźnię kupujących. Ja jednak skłaniam się do obarczenia nią zwyczajnej potrzeby bezpieczeństwa.

O ile bowiem ładny Mercedes nie ulega w głowie kupującego żadnej wątpliwości to alternatywne wybory mają w tej kwestii o wiele trudniej. Nie mówię już o Lotusach, ale nawet inne brytyjskie auta czy na ten przykład włoskie (jak Maleństwo) są na rynku praktycznie bez szans.

Czy rok 2020 z jego pandemicznym odium pogorszył i tak już nieciekawą pod tym względem sytuację? Wydaje się, że niestety tak. Okrzepliśmy w swoich przekonaniach i zawęziliśmy horyzont obserwacji. Zewnętrzne zagrożenie tylko obniżyło próg wrażliwości na ból i cierpienie.

Mam oczywiście nadzieję, że z tego wyjdziemy i przyjdzie nam znowu cieszyć się motoryzacją w całym jej wachlarzu kolorów i odmian. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Póki co jednak Excel, nawet z kierownicą po prawej, kosztuje marne grosze i kolejki do niego nie widać. Podobnie Maleństwo.

 

Lotus Excel

Rocznik: 1984                   

Cena wywoławcza: 17 990PLN

Telefon: 503 770 924

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *