fbpx

zapamiętaj swój pesel.

Czasami słyszę taką uwagę od serdecznych kolegów. Czasami sam ją wygłaszam. Cóż, nie zawsze miło jest przypomnieć sobie o przemijającym czasie.

Co innego, kiedy przemijanie można obserwować na przykładzie takich samochodów jak to Audi. Zapytajcie mnie o niemieckiego sedana, którego wybrałbym w ciemno, bo mi się podoba a w odpowiedzi wskażę właśnie to auto.

Jest po temu kilka powodów. I żaden z nich nie odnosi się do legendarnej precyzji montażu czy napędu quattro. Te powody to elegancka linia z akurat taką, jak trzeba, ilością chromu, oszczędna (acz trochę jak w Wartburgu, nie?) linia deski rozdzielczej i wreszcie ten świetnie dobrany kolor.

Audi 60 jest po prostu eleganckim samochodem i nie wyobrażam sobie właściciela takiego auta, żeby na autostradzie dojeżdżał do tyłu innego samochodu i świecił wściekle światłami, w ten sposób żądając dla siebie pierwszeństwa. Rzekomo gwarantowanego obecnością czterech kółek na grillu.

Błękitny wóz wyobrażam sobie kruzujący łagodnie po nadmorskich bulwarach czy przeglądający się w wystawach drogich sklepów śródmieścia, ewentualnie oczekujący na kąpiel na podmiejskiej daczy właściciela. Idealny obrazek, idealny samochód. Tak to widzę.

Cóż, świat poszedł w inną stronę. PESEL został jako drogowskaz przy drodze biegnącej opodal nowej autostrady. Nie popadam jednak w zapomnienie a jedynie melancholię nad tym, co nieubłagane i estetyką oraz klimatem czasów, które ten samochód i rocznik symbolizują.

Audi 60

Rocznik: 1971

Cena: 38 000PLN

Kontakt: 787 963 474

Link