fbpx

Zadziwiająco pociągający.

Zadziwiająco pociągający.

Zadziwiająco pociągający.

Aby w 780 dostać się na tylną kanapę, trzeba przesunąć do przodu jeden z przednich foteli. W wersji elektrycznym ich sterowaniem to chyba najwolniej działające przesuwanie fotela na świecie. Tak ten samochód zapamiętałem sprzed lat.

Wsiadanie do tyłu w takim samochodzie jest jednak tak nieistotne, że tylnej kanapy mogłoby tam wcale nie być a 780 nadal byłby pięknym samochodem. Szczególnie na tle wcześniejszego coupe, które dla Volvo przygotowało włoskie studio Bertone – 262 – opisywanego – tutaj i tutaj.

Inna sprawa, że 262 miało bazować na serii 200 a od tamtych czasów stylistyka Volvo zmieniła się. Na pokład wkroczył człowiek, który zabrał projektantom wszystkie krzywiki i pozostawił same linijki i ekierki. Tylko koła miały mieć zakrzywienia.

O dziwo, efekt końcowy jest zadziwiająco pociągający. Samochód ma świetne proporcje, wydaje się nieco obniżony w stosunku do kolumbrynowatych „siedemsetek” a linia tylnego słupka i sam tył 780 robią wciąż świetne wrażenie.

Kiedy niedawno pisałem o 262 to wspominałem 780 i to, że tak rzadko się pojawia w ofertach sprzedaży. Moje żale zostały najwyraźniej wysłuchane co mnie niezwykle cieszy. Oraz to, że ktoś zaproponował 780 w bardzo konkurencyjnej cenie.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego video. Na żywo to wszystko wygląda jeszcze lepiej. Film pod galerią zdjęć.

 

Volvo 780

Rocznik: 1988

Cena wywoławcza: 49 600PLN

Telefon: 664 410 545

Link

4 komentarzy

To żeś mnie Panie zastrzelił.. już myślałem, że motoryzacyjnie nic mnie nie zaskoczy.. a tymczasem chyba nie zdawałem sobie sprawy z istnienia takiego cuda… Jako miłośnik “coupe” czy 2-drzwiowych sedanów.. definitywnie trafia do mojego garażu marzeń “chce to” 🙂
Piękny..

Nie ty jeden wieszasz na nim oko. Kolega z Kanady już pisał w jego sprawie. Czyżby miał wrócić skąd przyjechał?

Oczywiście, że wypuszczali. Dużo kupowali Włosi, w końcu to de facto włoski samochód. Były też niestety diesle. Niestety, bo raczej niska kultura pracy jednostki VW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *