fbpx

Wyjaśnienie terminu JDM.

Wyjaśnienie terminu JDM.

Wyjaśnienie terminu JDM.

Opinia na temat japońskich samochodów, niekoniecznie oparta jest na pełnej wiedzy o tym, jakie one naprawdę są. Z tego, głównie, względu, że w świat trafiają wersje na świat. Te ciekawsze pozostają w Japonii.

Opinia o japońskich samochodach jest taka, że co prawda są super precyzyjnie spasowane i wykonane z solidnych materiałów. Brakuje im polotu w kwestii designu, co nadrabiają wyrafinowanymi rozwiązaniami technicznymi. No i, są tragicznie nieodporne na korozję.

W kwestii materiałów i wykonania, JDM i reszta są identyczne, natomiast co do wzornictwa i rozwiązań technicznych, reszta świata praktycznie nie ma pojęcia o tym, co Japończycy produkują dla siebie i jakie ciekawostki upychają pod nudnymi, często, karoseriami.

Dobrze pamiętam premierę Subaru N70 w Polsce. Goła blacha, żwawy dla jednak prosty silniczek. Koniec. Tymczasem, to samo Subaru w Japonii miało agresywne dodatki do nadwozia, które stanowiły ukoronowanie uturbionego zespołu napędowego z AWD na czele. Po prostu, JDM.

Dobrym przykładem, jaki może być „Japończyk” jest to Mitsu. Nadwozie jest nam wszystkim znane. Natomiast, kto słyszał o takim Lancerze ze, stałym, napędem na cztery koła, w którym zastosowano centralny mechanizm różnicowy? No właśnie.

Obiektywnie rzecz ujmując, auto tej klasy, w tym stanie, jest spokojnie warte żądanej kwoty. Z drugiej, sprzedający może natknąć się na niezrozumienie związane z opinią na temat japońskich samochodów. Dla miłośnika JDM, w tych pieniądzach, nie ma nic lepszego.

Mitsubishi Lancer

Rocznik: 1989

Cena: 24 999PLN

Kontakt: 501 144 203

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *