fbpx

Waga ciężka.

Waga ciężka.

Waga ciężka.

Są tacy, którym proponowana cena za taką Toyotę wydaje się nie do przełknięcia. Cóż, kto inny przypomni sobie jak dzielnie Celica radziła sobie w sporcie lat 70. i uzna, że wydanie 120 tysięcy złotych na zadbany egzemplarz to całkiem rozsądny ruch.

Zainspirowany uwagami Andreasa „Oldstyle” niedawno zastanawiałem się jak to będzie ze zmianami cen i wartości klasycznych samochodów bo przecież możemy się zgodzić, że podrożeją. Wszak współczesne propozycje coraz bardziej przypominają ofertę sklepów AGD.

Może się jednak zdarzyć coś nieprzewidywalnego. W końcu rok temu nikt nie powiedziałby, nawet w żartach, że wyjście na ulicę bez zabezpieczającej maski będzie mogło szybko skończyć się mandatem od policjanta na kwotę minimum 500 złotych. A jednak tak jest.

Możemy zatem zaryzykować twierdzenie, że ludziom się sprawy tak przewartościują, że im się zwyczajnie odechce dłubania przy klasykach ani zachwycania ich ponętnymi kształtami. Po prostu wsiądą w pierwszego z brzegu elektryka i pojadą po bułki. Bo przecież już nawet nie do pracy.

O ile jednak takie pandemiczne gderanie owszem może się ziścić to przecież wśród Lajkoników panuje zwykle optymizm. Właśnie on nakazuje nam oczekiwać wzrostu wartości klasyków co wynika z jednego prostego mechanizmu ekonomii: podaży.

O ile aktualnie tłuczonych mydelniczek można mieć po pachy to takiej Celiki już praktycznie nie uświadczysz, żebyś miał nawet więcej pieniędzy niż teraz za nią chce właściciel. I ten stan tylko się pogłębi. Dziś jest ich parę, za pięć lat nie będzie wcale.

A skoro tak, proponuję pogrzebać w kieszeni i nawet wydrapać dno w śwince skarbonce, ale jednak zabezpieczyć takie egzemplarze jak ten. Takich, jak my, nie ubędzie, o przyszłość więc nie musimy się martwić. Chociaż fakt, tania ta Toyota nie jest.

 

Toyota Celica GT 2000 Liftback

Rocznik: 1978                                   

Cena wywoławcza: 120 000PLN

Telefon: 601 988 493

Link

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *