fbpx

Tylko Mini.

Tylko Mini.

Tylko Mini.

Nawet współczesny amator tej marki ma nie lada orzech do zgryzienia kiedy zapragnie nabyć nowy pojazd w salonie. Nagle okazuje się, że można kupić Mini w wielu kategoriach wagowych a niektóre wcale nie licują z domniemaniem wynikającym z nazwy.

Dzisiejsze Mini to po prostu marka, podobnie jak u Fiata – 500. Nie wiem czy zauważyliście, ale Fiat praktycznie wszystko co wychodzi z jego fabryk oznacza tą liczbą. 500 albo 500 coś. Nie ma jeszcze 500+ co uważam za niedopatrzenie (zwłaszcza na polskim rynku), ale jest za to 500X.

Z Mini jest podobnie, ale Niemcy powymyślali dla swoich samochodów rozmaite dodatki. Pomijając oczywiste nazwy jak Cooper czy Works, sięgnięto po nowe twory jak np. Countryman. Okazuje się jednak, że w historii tych autek bywało w sumie podobnie.

Najlepszym na to dowodem niech będzie ten Austin 1300. Niby to też Mini, ale jakieś takie większe i do popularnego wyobrażenia Mini raczej niepodobne. Co nie znaczy, że nabywca Mini nie powinien się takim Austinem zainteresować.

Po pierwsze, bo oryginalny, niespotykany. I to właściwie powinno wystarczy. Wszak fajnie jest mieć coś innego niż wszyscy a intrygować na spotach tym, że to niby też jest Mini a na pewno samochód spod ręki Sir Aleca Issigonisa – twórcy oryginalnego modelu, który wszyscy znamy.

Pozostaje tylko jedna kwestia, może nie najważniejsza, ale dość istotna. Czy taki Austin to jest propozycja dla fana Mini, w co raczej wątpię. Mini to Mini i nawet wizyta w salonie aktualnie sprzedawanych samochodów może pod tym względem wzburzyć.

Bo Countryman to już nie Mini i podobnie jest z tym Austinem. To zaś oznacza, że o względy kupujących musi on powalczyć z innymi modelami. Macie pomysł na konkurencję?

Zachęcam do obejrzenia video umieszczonego pod galerią. Język zagraniczny ale jakby zrozumiały ;).

 

Austin 1300

Rocznik: 1973

Cena wywoławcza: 8 900PLN

Telefon: 606 249 832

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *