fbpx

Spod pierzyny kurzu.

Spod pierzyny kurzu.

Spod pierzyny kurzu.

Xantia wydawała się całkiem apetycznym znaleziskiem i tego dnia przebiło ją tylko, rzekomo stylistycznie spokrewnione, Espero. Natomiast idąc tropem niewielkich przebiegów, możemy natknąć się też na takie cudo.

Mazda pochodzi ze wspaniałego okresu japońskiej motoryzacji kiedy tamtejsi styliści nie próbowali swoich sił w tej dziedzinie życia artystycznego, za to wiernie naśladowali Amerykanów, dostosowując tylko swoje samochody do japońskich realiów.

Dla niektórych marek oznaczało to dzieła całkiem humorystyczne i liderem był tutaj bez wątpienia Datsun. Inne marki, jak Toyota czy właśnie Mazda, potrafiły zachować proporcje długości do wysokości i szerokości, stąd takie cacuszka jak prezentowana 929.

Jako miłośnikowi nadwozi coupe, o czym mówiłem wczoraj przy okazji facebookowego spotkania „live” i wspomnień o Chevrolecie Monte Carlo, doceniam w pełni linię i rasowość japońskiego pojazdu. Podoba mi się jego linia oraz projekt kabiny.

Oczywiście, w odróżnieniu od amcarów, japońskie samochody miały sporo mniejsze silniki, ale były to dzielne i mocne jednostki a same auta lżejsze od tych z Detroit więc osiągi nie były tutaj na żenującym poziomie.

 

Mazda 929 Coupe

Rocznik: 1978                   

Cena wywoławcza: 49 900PLN

Telefon: 730 112 112

Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *